reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

prof. Rudzka z wystawą w Niemczech

8 kwietnia odbył się w Kunstspeicher Friedersdorf w Niemczech wernisaż wystawy prof. UAM dr hab. Izabeli Rudzkiej. Wystawa będzie dostępna do 8 maja.

Na wystawie prof. Rudzkiej „Raum und Zeit in der malerischen Darstellung der Geschichte / Przestrzeń i czas w malarskim przekazie historii” w Kunstspeicher Friedersdorf w Niemczech zaprezentowanych zostało 27 wielkoformatowych obrazów. Prace zainspirowane są pejzażem widzianym z lotu ptaka oraz historią wybranych i ważnych dla autorki miejsc oraz miejscowości leżących w Wielkopolsce, w regionie z którego pochodzi autorka.

Obrazy te łączą stuletnią historię tych miejsc i ich mieszkańców ze współczesnością poprzez interesujące połączenie fotografii i grafiki cyfrowej z akrylowym malarstwem strukturalnym. Na wystawie pokazano także cykl obrazów odnoszących się do czasu i przestrzeni widzianych poprzez horyzonty oraz cykl obrazów zainspirowanych współczesną architekturą i wnętrzami mieszkalnymi, które w poetycki i symboliczny sposób przetworzone zostały malarsko przez autorkę.

Wystawa powstała dzięki wieloletniej współpracy prof. UAM dr hab. Izabeli Rudzkiej ze Stowarzyszeniem Freundeskreis Friedersdorf e.V. oraz Fundacją Oderberge w Lebus, Niemcy oraz dzięki współfinansowaniu tej wystawy przez Wydział Pedagogiczno- Artystyczny w Kaliszu. Wystawę można zobaczyć do 8 maja 2022 roku.

Źródło: WP-A
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze