Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Prof. Szyfman o stresie wykonawców

O stresie, który towarzyszy muzykom podczas występów, mówił podczas kursu wokalnego prof. Cezary Szyfman. Wykładowca przyjechał do Kalisza na zaproszenie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. H. Melcera.

Profesor Szyfman, na co dzień wykładowca w białostockiej filii Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza, przyjechał do Kalisza, by poprowadzić kurs wokalny dla młodych śpiewaków. Prelekcja odbyła się pod hasłem „Stres – teoria i praktyka w aspekcie wykonawstwa artystycznego”. „Temat ten dotyka przecież każdego artysty, zarówno początkującego, jak i profesjonalnego wykonawcy, stąd obecność nie tylko śpiewaków, ale również instrumentalistów” – podkreślali organizatorzy. Profesora Szyfmana z pewnością dobrze kojarzą uczestnicy „Schola Cantorum” – podczas kolejnych edycji festiwalu wykładowca występował zarówno w roli jurora, jak i prowadzącego letnie warsztaty.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze