baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Profilaktyczne badania jąder cieszą się dużym zainteresowaniem!

Profilaktyczne badania jąder, które przeprowadzane są w kaliskim szpitalu w ramach akcji pilotowanej przez Departament Zdrowia UMWW w Poznaniu, spotkały się z ogromnym zainteresowaniem Panów. W związku z tym, badania początkowo planowane na kwietniowe poniedziałki zostały rozszerzone.

Badania początkowo planowane na kwietniowe poniedziałki, rozszerzono dodatkowo o dwie środy. Mimo to, lista chętnych do udziału w badaniach wypełniła się błyskawicznie.

– Cieszy nas świadomość Panów i ich dbałość o zdrowie. Aby w pełni odpowiedzieć na potrzeby diagnostyczne, nasz szpital z pewnością zaproponuje kolejne programy i badania związane z wczesnym wykrywaniem raka jąder. Warto zaznaczyć, że to jedna z najczęstszych chorób nowotworowych wśród młodych mężczyzn. Rak jądra wcześnie wykryty jest niemal w pełni wyleczalny, dlatego tak ważna jest profilaktyka i samobadanie. Temat jest istotny i warto o nim mówić, bowiem problem dotyczy już kilkunastoletnich chłopców. Właśnie najmłodsi pacjenci często bagatelizują problemy, albo po prostu wstydzą się mówić o niepokojących ich zmianach – tym bardziej, że dotyczą one stref intymnych – mówi dr n. med. Radosław Kołaciński, dyrektor kaliskiego szpitala.

źródło: szpital Kalisz

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze