Program Aktywni Obywatele

Rusza cykl regionalnych spotkań informacyjnych w ramach Programu Aktywni Obywatele Fundusz Regionalny, na które zaprasza Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego. Program jest skierowany do organizacji pozarządowych, które będą mogły ubiegać się o dofinansowanie na realizację swoich działań.

Od 22 marca do 10 kwietnia rozpocznie się cykl spotkań regionalnych, które odbywać się będą on-line, na platformie ZOOM. Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego zachęca do udziału w spotkaniu poświęconym województwu wielkopolskiemu: będzie to okazja do poznania konsultantek/konsultantów regionalnych oraz innych organizacji z regionu. Podczas spotkań regionalnych zostaną omówione najważniejsze założenia i wytyczne dotyczące pierwszego konkursu grantowego w ramach Programu Aktywni Obywatele Fundusz Regionalny. Stworzy to przestrzeń do współpracy, dzięki której będzie można wymienić się doświadczeniami i pomysłami na działania oraz opcjonalnie znaleźć partnera do projektu. Termin składania wniosku to 17 maja. Spotkania będą miały charakter interaktywny, dzięki czemu wszystkie osoby uczestniczące będą mogły zadać pytania, uzyskać przydatne informacje czy wyjaśnić wątpliwości. W trakcie spotkań:

-zostanie przeanalizowane ogłoszenie konkursowe: wymagania formalne i procedury;
-zostanie zanalizowany wniosek grantowy w generatorze (specjalnym narzędziu do składania wniosków);
-zostanie przybliżony budżet i wskazane przykłady kosztów kwalifikowanych.

Dodatkowo będzie można wziąć udział w:

-konsultacjach dotyczących współpracy międzynarodowej, komunikacji oraz rozwoju instytucjonalnego w ramach Programu;
-krótkich spotkaniach dla organizacji, które planują złożenie wniosku w pierwszym, drugim bądź trzecim obszarze i poszukują partnerów.

Spotkanie regionalne dla województwa lubuskiego i wielkopolskiego odbędzie się 7 kwietnia w godz. 11.00-14.00. Rejestracja: https://crm.sektor3-0.pl/AO/spotkanie-regio-07-04-2021. Rejestracja na to spotkanie zostanie zamknięta o godz. 12:00 w dniu 6 kwietnia. 10 kwietnia w godz. 11.00-14.00 odbędzie się dodatkowe spotkanie dla osób, które nie mogą wziąć udziału w spotkaniach odbywających się w ciągu tygodnia. To spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy. Rejestracja: http://bit.ly/AO-regionalny_10-04-2021. Rejestracja na to spotkanie zostanie zamknięta o godz. 12:00 w dniu 9 kwietnia. 

Przed rejestracją należy zapoznać się z Regulaminem spotkań on-line w ramach Programu Aktywni Obywatele Fundusz Regionalny. Link do wydarzenia (wraz z instrukcją korzystania z platformy Zoom) zostanie przesłany do godz. 17:00 w dniu poprzedzającym spotkanie oraz na dwie godziny przed spotkaniem. W przypadku braku wiadomości z linkiem, należy skontaktować się z Adrianą Skutyńską: adriana.skutynska@frsi.org.pl, tel. 574 999 973. Jeśli potrzebna będzie pomoc w wypełnieniu formularza rejestracyjnego lub pojawia się pytania, można skontaktować się z konsultantem i konsultantkami regionalnymi. Spotkania poprowadzą członkinie i członkowie Zespołu Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Szczegółowy program wydarzeń można znaleźć na: [link].

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze