Program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kaliszu w związku z rozpoczęciem nowego programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" edycja 2021 zwraca się z prośbą o zgłaszanie się chętnych kandydatów na asystenta osoby niepełnosprawnej.

Usługi asystenta mogą świadczyć: osoby posiadające dokument potwierdzający uzyskanie kwalifikacji w następujących kierunkach: asystent osoby niepełnosprawnej, opiekun osoby starszej, opiekun medyczny; osoby posiadające co najmniej 6-miesięczne , udokumentowane doświadczenie w udzielaniu bezpośredniej pomocy osobom niepełnosprawnym np. doświadczenie zawodowe, udzielanie wsparcia osobom niepełnosprawnym w formie wolontariatu.

Usługi asystenta mogą polegać na: wyjściu, powrocie lub dojazdach w wybrane przez uczestnika Programu miejsce (np. dom, praca, placówki oświatowe, świątynie); zakupach, z zastrzeżeniem aktywnego udziału uczestnika Programu przy ich realizacji; załatwianiu spraw urzędowych • nawiązaniu kontaktu/ współpracy z różnego rodzaju organizacjami; korzystaniu z dóbr kultury; wykonywaniu czynności dnia codziennego

Usługi asystenta mogą być realizowane przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji osoby zainteresowane proszone są o kontakt pod numerem telefonu (62) 50 14 292. Odpowiedzi zwrotne można przesłać na adres e-mail pcpr@powiat.kalisz.pldo dnia 31.01.2021. Osoby chętne mogą zgłaszać się również po zakończeniu naboru.


Źródło: Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter