Projekt pomocy dla diecezji Bouar w Afryce

Z inicjatywy bp. Damiana Bryla i we współpracy z organizacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie kaliska diecezja weźmie udział w akcji sponsoringu pakietów edukacyjnych dla młodych mam w Republice Środkowoafrykańskiej w diecezji Bouar. Akcja ma na celu sfinansowanie rocznej edukacji dla jednej osoby (koszt 40€) lub wyprawki zawodowej (np. zakupu niezbędnych narzędzi do pracy), która umożliwi usamodzielnienie się absolwentki (koszt 150€).

W związku z inicjatywą Diecezja Kaliska zaprasza wszystkich do włączenia się w akcję pomocową i zachęca do zaktywizowania Kół i Ognisk Misyjnych działających w parafiach i szkołach lub innych grup duszpasterskich. Kościół jest ze swej natury misyjny i każda wspólnota może w ten sposób włączyć się w dzieło misji, a w dodatku podejmie działalność charytatywną w duchu miłości caritas. Dodatkowo można również zorganizować zbiórkę do puszek przed kościołem, aby cała wspólnota parafialna włączyła się w pomoc.

Koszt pakietów to 40€ i 150€, ale zbiórka prowadzona jest w PLN, dlatego proponowany jest przelicznik zbliżony do obecnego kursu euro (4,5 zł) – pakiety wynoszą wtedy odpowiednio 180 zł i 675 zł lub więcej. Zebrane pieniądze należy przesyłać do końca lipca na nr rachunku na Fundusz Misyjny 

90 1020 2212 0000 5702 0437 5291 z dopiskiem: „diecezja Bouar”. Listę imiennych ofiarodawców wraz z określeniem wysokości i ilości pakietów trzeba przesłać na adres mailowy: misje@diec.pl. Diecezja zachęca również do obejrzenia filmu Małe ważne rzeczy – misja w Republice Środkowej Afryki, w którym bp Mirosław Gucwa opowiada o codziennym życiu swoich diecezjan. 

Źródło: Diecezja Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze