Projekt Pomysłobranie

Pomysłobranie to zbiór scenariuszy zajęć edukacyjnych na temat patriotyzmu, wyłonionych przez jury Narodowego Centrum Kultury, przeznaczonych dla nauczycieli, edukatorów, animatorów i entuzjastów działań społecznych.

NCK oddaje kolejne narzędzie, jakim jest zbiór materiałów i scenariuszy działań edukacyjnych skupionych wokół tematyki patriotyzmu. W publikacji znajduje się 17 najciekawszych inspiracji, które jury wyłoniło w akcji Pomysłobranie, realizowanej przez Narodowe Centrum Kultury w listopadzie zeszłego roku.

W przygotowanym zbiorze można znaleźć nie tylko scenariusze lekcji, warsztatów, zajęć, ale również gry i zabawy dla uczestników w każdym wieku. Propozycje zajęć podzielone zostały na przejrzyste kategorie, opatrzone komentarzem określającym stopień trudności w przygotowaniu oraz cenne wskazówki, dotyczące idei powstania scenariusza.

Publikacja zawiera ponadto kilkadziesiąt nieszablonowych pomysłów oraz ponad 40 kart pracy, które można łatwo wydrukować i wykorzystać w prowadzonych zajęciach. Autorami scenariuszy są osoby prowadzące działania edukacyjne zawodowo, posiadające doświadczenie w przygotowywaniu i prowadzeniu zajęć, jak również pasjonaci, działający społecznie na rzecz świadomego kształtowania postaw obywatelskich. Scenariusze zajęć znajdują się pod linkiem:

https://www.nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/barwy-wspolne/aktualnosci/pomyslobranie-vol-1-zbior-scenariuszy-zajec#

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze