reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Prokuratora Okręgowa zajmie się sprawą fałszerzy covidowych

Prokuratura Rejonowa w Kaliszu od listopada 2021 prowadziła śledztwo ws. dopuszczenia się sfałszowania dokumentacji, poświadczenia nieprawdy oraz oszustwa na szkodę Skarbu Państwa. W wyniku sprawy zatrzymanych zostało 8 osób z Kalisza i powiatu. Usłyszały one zarzuty, a teraz sprawę przejmie Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim.

Trzy kobiety w wieku od 38 do 58 lat usłyszały zarzuty dopuszczenia się przestępstwa sfałszowania dokumentacji, poświadczenia nieprawdy oraz oszustwa na szkodę Skarbu Państwa. Kobiety zajmować się miały wystawianiem certyfikatów bez prowadzonych szczepień, a same szczepionki utylizować. Ponadto miały wprowadzać do systemu dane osób, którym wystawiły certyfikaty i pobierać w związku z tym wynagrodzenie. Liczba fałszywie zaszczepionych osób przekroczyła 100. W toku dalszych czynności zatrzymano 8 osób. 

W listopadzie ub. r. sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu wobec trzech pielęgniarek. Po jego upływie środek ten nie został przedłużony. Sąd zastosował środek w postaci dozoru policyjnego, poręczenia majątkowego w kwotach od 10 do 30 tys. zł. Kobiety zostały również zobowiązane do powstrzymania się od wykonywania pracy zawodowej.

Postępowanie prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Kaliszu zostało przejęte przez śledczych z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim z racji konieczności wykonania szeregu czynności na terenie całego kraju. 

źródło: c, fot.: pixabay

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze