baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Promocja powiatowej bajki NIEZWYKŁY MOTYL

W Szkole Podstawowej w Chynowej odbyło się 30 maja 2023 r. pierwsze spotkanie autorsko-promocyjne wydanej przez Powiat Ostrowski bajki ,,Niezwykły motyl’’.

W styczniu bieżącego roku podczas rozstrzygnięcia konkursu POZNAJ SWÓJ POWIAT OSTROWSKI, który odbywa się pod patronatem Przewodniczącego Rady Powiatu Piotra Walkowskiego, jury składające się z członków Komisji Edukacji Kultury i Sportu Rady Powiatu Ostrowskiego przyznało główną nagrodę dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Chynowej. Przygotowali oni zestaw obejmujący m.in. grę planszową i książkę ,,Niezwykły motyl’’. Jury tak przypadła ona do gustu, że postanowili uhonorować główną nagrodą finansową i nagrodami rzeczowymi. Książeczka okazała się na tyle interesująca, że Biuro Promocji Starostwa Powiatowego wydało ją drukiem.

Od lat konsekwentnie promując nasz powiat sięgamy po lokalnych artystów, twórców czy producentów starając się prezentować ich odbiorcom w kraju i poza granicami. Tym razem było to spotkanie z najmłodszymi autorami, którym gratulujemy wyobraźni. Wspaniałe projekty mogą się rodzić w każdej, miejscowości bez względu na jej wielkość!- powiedział Starosta Ostrowski Paweł Rajski.

Podczas spotkania promocyjnego w Chynowej, na które zaprosiła Katarzyna Zawadka, uczniowie wcielając się w bohaterów książki odczytali ją swoim najmłodszym kolegom i zaproszonym gościom.

– Gratuluję autorom, opiekunkom i Pani Dyrektor. To nie jest pierwsza nagroda, którą zdobywają uczniowie tej szkoły. Od lat bierzecie udział w naszym konkursie i zawsze przywozicie jakieś wyróżnienia to jest zauważalne – powiedział Piotr Walkowski Przewodniczący Rady Powiatu.

Uczestniczący w spotkaniu Krzysztof Rasiak, wójt Gminy Przygodzice podkreślił walory turystyczno-rekreacyjne Chynowej i pobliskich miejscowości i chwalił uczniów za umiejętność przeniesienia ich na papier w formie bajki.

W spotkaniu wzięli także udział: Sylwia Nowicka, przewodnicząca Komisji Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego radni powiatowi Barbara Szymanowska i Andrzej Leraczyk. Obecni byli także przedstawiciele Biblioteki Publicznej w Ostrowie. Dyrektor Jarosław Balcar zapowiedział dalszy ciąg działań promocyjnych związanych z ,,Niezwykłym motylem’’. Bajka trafiła do biblioteki, filii oraz jednostek współpracujących, a będzie można jej wysłuchać m.in. podczas otwartego czytania w dniu 7 czerwca przed biblioteką w Ostrowie (szczegóły na fb biblioteki).

Władze powiatu traktują tę wyjątkową książeczkę jako prezent na Dzień Dziecka dla wszystkich, którzy lubią czytać i poznawać naszą najbliższą okolicę. Po pojedyncze egzemplarze z części nakładu można się zgłosić do Biura Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze