reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Przebudowa al. Wojska Polskiego (od Majkowskiej do Kościuszki)Etap realizacji inwestycji 100%

Trwa remont alei Wojska Polskiego na odcinku od ul. Majkowskiej do ul. Kościuszki. Oprócz przebudowy jezdni powstać mają ciągi pieszo-rowerowe, nowe chodniki, zatoki autobusowe, zjazdy, barierki, zagospodarowana zieleń i uzupełniona kanalizacja deszczowa. Remont sięgnie także fragment ul. Majkowskiej.

Wartość zadania szacowana jest na 7 milionów. 3,57 miliona Miasto otrzymało z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa. Do przetargu przystąpiły dwie firmy: Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. z Kalisza (7.130.623,51 zł) i Zakład Budowy Dróg Henryk Mocny (6.561.643,99 zł). Ta druga, niższa oferta, została wybrana na wykonawcę zadania. Jest to ta sama firma, która remontuje już ul. Konopnickiej i… „remontuje” Częstochowską.

Z końcem grudnia zbliża się koniec przebudowy tego odcinka. Trwają ostatnie prace wykończeniowe w postaci stawiania oznakowania. Powróciła organizacja ruchu sprzed przebudowy.

Plany sytuacyjne (źródło: materiały przetargowe ZDM)


26.08.202128.12.2021

Powrót do mapy

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze