reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Przebudowa drogi Wyrów – Złotniki Małe Kolonia. Podpisano umowę

W dniu 6 listopada 2023r. w siedzibie Urzędu Gminy i Miasta w Stawiszynie została podpisana umowa na realizację inwestycji pn.: „Przebudowa drogi gminnej nr 674356P oraz drogi powiatowej nr 4587P od miejscowości Wyrów do miejscowości Złotniki Małe Kolonia”.

Dokument został podpisane pomiędzy Burmistrzem Stawiszyna Panem Grzegorzem Kaczmarkiem, w obecności Skarbnika Gminy i Miasta Stawiszyn Pani Anny Manikowskiej, Przewodniczącej Rady Miejskiej w Stawiszynie Pani Barbary Włodarczyk, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Stawiszynie Pana Stanisława Janasa oraz Sołtysa Sołectwa Wyrów Pana Bogdana Ozimka a Wykonawcą inwestycji firmą Zakład Budowy Dróg Henryk Mocny.

W ramach zadania na odcinku o długości 3120 metrów planuje się m.in.: wykonanie poszerzenia jezdni do 5,50 m, odcinkową wymianę konstrukcji na poszerzeniu, wykonanie: warstwy wyrównawczej i ścieralnej, budowę chodnika, pasa dla rowerów o szerokości 1,50m, peronu przy przystanku autobusowym, przejścia dla pieszych, montaż aktywnego oznakowania, przebudowę istniejących zjazdów oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego drogi.

Całkowita wartość inwestycji wynosi 5.438.232,87 zł z czego 63,63% tej kwoty pochodzi z dofinansowania w ramach operacji typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszeniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 a 36,37% z budżetu własnego Gminy i Miasta Stawiszyn oraz Starostwa Powiatowego w Kaliszu.

Źródło: Gmina i Miasto Stawiszyn

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze