Przebudowa pl. Jana Kilińskiego, Jana Pawła II i św. Józefa

Planowany koszt inwestycji
0
mln. zł

Pierwsze podejście do kosmetycznych zmian na pl. św. Józefa zrobili mieszkańcy, którzy zgłosili taki pomysł do Budżetu Obywatelskiego. Projekt, który wygrał nie został zrealizowany, bo kostka, którą depczemy była kładziona w czynie społecznym. Projekt, który stworzono dla tego zadania, nigdy nie został zrealizowany.

Teraz swoje podejście robi Prezydent Kalisza i rozszerza pomysł przebudowy o dwa kolejne place.

W budżecie na 2021 rok zaplanowano początkowo na ten cel 5 mln zł, jednak część z tej puli przeplanowano na remont ul. Toruńskiej i Puckiej. Pozostało 3 879 860 zł. Tym samym z pierwotnie planowanego zakresu wyłączono opracowanie projektowe dotyczące placu Św. Józefa. Drugim powodem jaki podaje nam Krzysztof Gałka – dyrektor Zarządu Dróg Miejskich – pojawiła się konieczność koordynacji z inwestycją realizowaną przez Wydział Rozwoju Miasta i dlatego zostanie zrealizowane jako odrębne zadanie. Przypomnijmy, że projekt wykonuje firma wyłoniona w przetargu, która… była najtańsza.  Zakończenie prac projektowych dla placów Jana Pawła II i Jana Kilińskiego powinno nastąpić do 30 sierpnia. Opracowana będzie także, zgodnie z zawartą umową, wizualizacja. Do zakończenia prac projektowych potrzebne są jeszcze uzgodnienia Konserwatora Zabytków, których zdobycie wydłuża termin opracowania. Gdy tylko projektant uzyska wszelkie uzgodnienia i skompletuje dokumentację będzie można zgłosić roboty budowlane i wszcząć procedurę przetargową. Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. Plac św. Józefa remontu doczeka się najwcześniej w 2022 r. kiedy wypracowany zostanie kompromis w zakresie rozwiązań drogowych i zagospodarowania przestrzeni placu. I oczywiście po zabezpieczeniu kolejnych środków przez Miasto.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter