reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Przebudowa pl. Jana Kilińskiego, Jana Pawła II i św. Józefa


Powrót do mapy


Pierwsze podejście do kosmetycznych zmian na pl. św. Józefa zrobili mieszkańcy, którzy zgłosili taki pomysł do Budżetu Obywatelskiego. Projekt, który wygrał nie został zrealizowany, bo kostka, którą depczemy była kładziona w czynie społecznym. Projekt, który stworzono dla tego zadania, nigdy nie został zrealizowany.

Teraz swoje podejście robi Prezydent Kalisza i rozszerza pomysł przebudowy o dwa kolejne place.

W budżecie na 2021 rok zaplanowano początkowo na ten cel 5 mln zł, jednak część z tej puli przeplanowano na remont ul. Toruńskiej i Puckiej. Pozostało 3 879 860 zł. Tym samym z pierwotnie planowanego zakresu wyłączono opracowanie projektowe dotyczące placu Św. Józefa. Drugim powodem jaki podaje nam Krzysztof Gałka – dyrektor Zarządu Dróg Miejskich – pojawiła się konieczność koordynacji z inwestycją realizowaną przez Wydział Rozwoju Miasta i dlatego zostanie zrealizowane jako odrębne zadanie. Przypomnijmy, że projekt wykonuje firma wyłoniona w przetargu, która… była najtańsza.  Zakończenie prac projektowych dla placów Jana Pawła II i Jana Kilińskiego powinno nastąpić do 30 sierpnia. Opracowana będzie także, zgodnie z zawartą umową, wizualizacja. Do zakończenia prac projektowych potrzebne są jeszcze uzgodnienia Konserwatora Zabytków, których zdobycie wydłuża termin opracowania. Gdy tylko projektant uzyska wszelkie uzgodnienia i skompletuje dokumentację będzie można zgłosić roboty budowlane i wszcząć procedurę przetargową. Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. Plac św. Józefa remontu doczeka się najwcześniej w 2022 r. kiedy wypracowany zostanie kompromis w zakresie rozwiązań drogowych i zagospodarowania przestrzeni placu. I oczywiście po zabezpieczeniu kolejnych środków przez Miasto.

04.03.2022Powrót do mapy

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze