Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS
baner_GM

Przebudowa targowiska ruszy w lipcu

Prezydent Krystian Kinastowski zapowiedział, że z początkiem lipca ruszą prace remontowe na targowisku przy ul. 3 Maja. Handlarze na ten czas przeniosą swoje stanowiska na plac przy ul. Majkowskiej, by wraz z początkiem nowego roku wrócić na stare-nowe miejsce pracy.

Plac targowy i drogi dojazdowe zyskają nową nawierzchnię. Wykonamy całą infrastrukturę podziemną, kanalizację, oświetlenie, parkingi i szalet. Będzie zieleń i mała architektura.

-napisał na swoim profilu FB Krystian Kinastowski.

Na ten cel miasto przeznaczy 7 mln. zł, z czego 5 mln. pozyskane zostało ze środków zewnętrznych.

Pojawiła się również odpowiedź na pytania o plac przy Galerii Tęcza:

Przestrzeń ta, niezmieniona od lat, wymaga uporządkowania i dostosowania do współczesnych realiów miejskich. Plac ten stanie się miejscem do spędzania przez kaliszan wolnego czasu oraz estradą dla licznych miejskich wydarzeń. Teren zostanie obsadzony zielenią, znajdą się tu również miejsca parkingowe. Obecnie samorząd Kalisza dopina szczegóły związane z przygotowaniem projektu budowlanego dla tej inwestycji.

źródło: FB/KrystianKinastowski

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze