reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Przed nami finałowy koncert „Jesieni Organowej”

Zbliża się koniec VII Międzynarodowego Festiwalu „Jesień Organowa – Chełmce 2022”. Już w najbliższą niedzielę 30 października na finał Festiwalu usłyszymy dwa różne muzyczne brzmienia we wnętrzu kościoła pw. Narodzenia NMP w Chełmcach.

Koncert podzielony będzie na dwie, a właściwie trzy części. W programie zaplanowano bowiem dwa bloki organowe, które rozpoczną i zakończą koncert. Przy organach zasiądzie Michał Markuszewski, który m.in. brał udział w pracach renowacyjnych w Chełmcach 10 lat temu. Obok utworów organowych C. Francka i N. W. Gade, w programie uwzględniono również improwizacje, co będzie świetną okazją do usłyszenia grającej orkiestry aniołków na prospekcie organowym. Z kolei środkowa część recitalu będzie niecodziennym połączeniem fletu i harfy. Na tych instrumentach zagrają Aleksandra Janowska-Tkacz i Anna Blum. W tej części koncertu usłyszymy dzieło takich kompozytorów jak A. Vivaldi czy G. Bizet. Słowo o muzyce opowie Mateusz Walczak. Niedzielny koncert to ostatnia okazja, by w tym roku usłyszeć koncertowe brzmienie organów w Chełmcach. Warto podkreślić, że udział we wszystkich wydarzeniach festiwalowych jest bezpłatny.

Organizatorami Festiwalu są Fundacja „Inicjatywa dla Opatówka” oraz Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmcach. Projekt dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Fundacji PZU, a koncerty edukacyjne – Powiatu Kaliskiego. Patronat honorowy objął Biskup Kaliski Damian Bryl, a także Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

źródło: Fundacja Inicjatywa dla Opatówka

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze