Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Przed nami II etap rozbudowy Szlaku Bursztynowego

Miasto Kalisz podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Budownictwa Drogowego S.A. na budowę kolejnego etapu Szlaku Bursztynowego. Połączy on nowo wybudowany fragment tej drogi z ulicą Warszawską.

Inwestycja obejmuje budowę odcinka o długości 636 metrów. Będzie to dwujezdniowa droga z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Po obu jej stronach powstaną chodniki i ścieżki rowerowe. Wybudowane zostaną również zatoki autobusowe oraz drogi serwisowe, umożliwiające dostęp do posesji przyległych. W ramach inwestycji powstaną też dwa ronda. Na skrzyżowaniu Szlaku Bursztynowego z ulicą Warszawską i aleją Sikorskiego wybudowane zostanie rondo turbinowe. Drugie rondo planowane jest u zbiegu z ulicą Zbożową. Powstanie także energooszczędne oświetlenie uliczne, a nowa droga zostanie obsadzona zielenią.

Całkowita wartość inwestycji wynosi 17,751 mln zł. Samorząd pozyskał na to zadanie 6 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Źródło: UM Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze