
Przedłużone nadzieje kaliskich szczypiornistek
Kaliskie piłkarki ręczne walczą o uniknięcie losu siatkarek i pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. By zachować szanse na utrzymanie należało wygrać spotkanie z Sośnicą Gliwice. Cel ten został wykonany po jednobramkowym zwycięstwie.
Złe wiadomości dla Energii Szczypiorna napłynęły w sobotę z Koszalina. Młyny Stoisław ograły chorzowski Ruch 31-24, zwiększając przewagę w tabeli. Kaliszanki znalazły się pod sporą presją. Niezależnie od wyniku w Gliwicach pozostałyby one na ostatnim miejscu w tabeli a brak punktów w meczu z Gliwicach czyniłby sytuację Energii bardzo skomplikowaną, dlatego celem wizyty na Górnym Śląsku musiał być komplet punktów.
Rozgrywająca kaliskiego zespołu Małgorzata Trawczyńska na swoich mediach społecznościowych pokazała jak zawodniczki relaksują się przed tym meczem. Otóż…urządziły one sobie partię pokera. Na zdjęciu widać m.in. trener Monikę Cholowę. Gra w karty jak widać pomogła, gdyż w Gliwicach udało się zachować zimną krew i mimo wyrównanego przebiegu spotkania przechylić szalę na swoją korzyść.

Przez całą pierwszą połowę różnica punktowa między zespołami wynosiła maksymalnie dwie bramki. Trzy trafienia z rzędu przed przerwą zanotowały gliwiczanki, dzięki temu schodziły one do szatni minimalnie prowadząc (w samej końcówce pierwszej połowy gola minimalizującego przewagę rzuciła jeszcze Trawczyńska). Po przerwie jednak znów skuteczniejsza była Sośnica, która w pewnym momencie odskoczyła na cztery gole (19-15).
Zawodniczki z Wielkopolski zabrały się jednak do odrabiania strat, doprowadzając do remisu 20-20. Od tej pory drużyną wychodzącą na prowadzenie była już tylko drużyna gości. Choć ostateczny wynik 29-30 może sugerować nerwową końcówkę, to w rzeczywistości było inaczej. Na trzy minuty przed końcem po dwóch trafieniach Digdem Hosgor przewaga wynosiła już trzy bramki i sytuacja wydawała się być opanowana. Sośnica rzucając 29-bramkę nie miała nawet czasu na próbę zabrania kaliszankom piłki. Zawodniczką meczu uznano Turczynkę Hosgor, rozgrywającą Energii Szczypiorna.
SOŚNICA GLIWICE – ENERGA SZCZYPIORNO KALISZ 29-30