Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Przedstawiciele Erkner odwiedzili Kalisz

Przedstawiciele miasta Erkner, niemieckiego partnera gminy Gołuchów, zwiedzali Kalisz. Wizyta w ratuszu wynika ze ścisłej współpracy naszego miasta i gminy Gołuchów, związanej z gospodarką wodno-ściekową, ale także w ramach Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej.

Przy okazji wizyty w Polsce gmina Gołuchów i Erkner świętują 20-lecie współpracy. Ze względu na pandemię i panujące wtedy obostrzenia, obchody jubileuszu, przypadające na rok 2021, zostały przeniesione na ten rok. W programie pobytu nie mogło zabraknąć zwiedzania Kalisza. Gości powitał prezydent Krystian Kinastowski. Spotkanie było okazją do rozmów o samorządzie, kulturze i międzynarodowej współpracy. Następnie prezydent zaprosił ich do zwiedzenia ekspozycji multimedialnej na wieży w ratuszu oraz na spacer po mieście. Na czele dziewięcioosobowej delegacji z Niemiec stoi burmistrz Henryk Pilz, a gminę Gołuchów reprezentuje wójt Marek Zdunek.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze