Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Przedszkolaki z Blizanowa zrobiły laurki na setne urodziny Szymborskiej

W pierwszym tygodniu wakacji absolwenci grupy „Pszczoły” Publicznego Przedszkola Samorządowego w Blizanowie odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Blizanowie w poszukiwaniu wakacyjnych lektur. Wśród prezentowanych książek z działu dziecięcego była bogato ilustrowana, przybliżająca życie i twórczość poetki Wisławy Szymborskiej, której setne urodziny przypadają 2 lipca i uchwałą Senatu RP jest patronką tego roku. Paulina Wróblewska – dyrektor GBP w Blizanowie zachęciła dzieci do wykonania kartek urodzinowych, laurek dla noblistki, pokazując ilustracje Joanny Rusinek zawarte w książce „Szalik. O Wisławie Szymborskiej dla dzieci” jej brata, sekretarza Szymborskiej, Michała Rusinka. Wychowawczyni grupy Ewelina Orpel wypożyczyła tę książkę, by czytać ją dzieciom w blizanowskim przedszkolu i przeprowadziła zajęcia, których efektem były prace plastyczne (kolaże, wyklejanki) na urodziny Szymborskiej. Dziewczynki, z tej grupy śpiewały „Nic dwa razy się nie zdarza” podczas wizyty w Bibliotece, a parę dni temu podczas zakończenia swojej edukacji przedszkolnej. Ich wychowawczyni podkreślała wtedy, że po poezję Wisławy Szymborskiej sięgały wokalistki różnych pokoleń: Łucja Prus, Kora, a obecnie rekordy sprzedaży bije album „Sanah śpiewa Poezyje”. Zacytowała też fragment wiersza „Miłość od pierwszego wejrzenia” w kontekście kontynuacji nauki „Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy, a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie”. „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” to również cytat z autorki trzynastu tomów poetyckich, która dużo czytała i zamieszczała felietony na łamach prasy w cyklu „Lektury nadobowiązkowe”.

GBP w Blizanowie oferuje duży wybór książek i jest otwarta w wakacje od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16.

W związku z sezonem urlopowym w lipcu i w sierpniu Filia w Jastrzębnikach jest zamknięta, a Filia w Rychnowie jest zamknięta w sierpniu.

Źródło: Gmina Blizanów

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze