baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Przekroczył prędkość i teraz nie wsiądzie na jednoślad

Utrata prawa jazdy na 3 miesiące, 1500 złotych mandatu oraz 13 punktów karnych to konsekwencje, które poniósł kierujący motocyklem 49-latek. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli przez policjantów w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Każdy kierowca lekceważący ograniczenia prędkości musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami i zdecydowaną reakcją policjantów.

Wszyscy musimy zdawać sobie sprawę, że motocyklista w momencie zderzenia z innym pojazdem, bądź przeszkodą narażony jest na większe niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Oprócz kasku i odpowiedniego kombinezonu ochronnego, nie ma żadnych dodatkowych zabezpieczeń w postaci karoserii samochodu, pasów bezpieczeństwa czy poduszek powietrznych. Dlatego motocykliści nie powinni przeceniać własnych umiejętności i stosować się do obowiązujących ograniczeń, szczególik tych dotyczących dozwolonej prędkości.

Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych, a zmiany w Ustawie Prawo o ruchu drogowym jasno mówią o surowych restrykcjach wobec kierowców lekceważących obowiązujące przepisy. Każdy kto złamie prawo drogowe musi się liczyć z wysokim mandatem karnym. Przekonał się o tym kierowca motocykla zatrzymany do kontroli drogowej na terenie powiatu kaliskiego. 49-latek w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 109 km/h. Mężczyzna stracił już swoje uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy. Zgodnie z taryfikatorem policjanci nałożyli na sprawcę wykroczenia mandat karnym w wysokości 1500 złotych, dodatkowo na „konto” mieszkańca powiatu obornickiego wpłynęło 13 punktów karnych.

Pośpiech jest bardzo złym doradcą, a przekraczając dozwoloną prędkość narażamy nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Wiele tragicznych w skutkach wypadków jest spowodowanych nadmierną prędkością, nie stosowaniem się do obowiązujących przepisów czy po prostu lekkomyślnością.

Tylko w tym roku w wypadkach, które miały miejsce na terenie miasta i powiatu kaliskiego zginęło 8 osób. Za każdym z tych zdarzeń kryje się ludzka tragedia. Dotyka ona nie tylko poszkodowanych, ale także sprawców zdarzeń i ich bliskich.

fot. archiwum

Źródło: KMP Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze