baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Przeprowadzili zajęcia o bezpieczeństwie dla najmłodszych

14 maja Gminne Przedszkole w Michałowicach stało się miejscem nauki dla najmłodszych. Dr Jerzy Trocha z Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie wraz z członkami Akademickiego Koła Naukowego Bezpieczeństwa Wewnętrznego „Security Spectrum”, przeprowadzili zajęcia dla dzieci dotyczące bezpieczeństwa w kontakcie ze zwierzętami.

Na sali wraz z prowadzącymi obecny był również Moro – Labrador Retriever, towarzyszący dr. Trochowi, który jest psem pomagającym dzieciom w adaptacji w trudnych sytuacjach życiowych. Dzieci dowiedziały się, jak postępować w przypadku spotkania z nieznanym psem oraz jak reagować w sytuacji zagrożenia, przyjmując charakterystyczną pozycję „żółwia”.

Zajęcia nie tylko skupiły się na bezpieczeństwie, ale także pokazały, w prosty i zrozumiały sposób dla dzieci, jaką ważną rolę pełnią psy w służbach mundurowych oraz jak pomagają osobom niepełnosprawnym. Dzięki temu mogły one poznać jak wygląda praca psów ratowniczych i ochronnych.

Nie mogło również zabraknąć elementu rozrywkowego – podczas zajęć Moro zaprezentował swoje umiejętności, sztuczki, a rytmiczne głaskanie psa i słuchanie jego oddechu wpłynęły na dzieci bardzo relaksująco.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony najmłodszych uczestników, którzy aktywnie uczestniczyli w warsztatach. To kolejny krok w kształtowaniu świadomości bezpieczeństwa wśród najmłodszych mieszkańców Michałowic oraz dowód na to, że edukacja może być zarówno nauką jak i zabawą.

Fot. Akademia Wymiaru Sprawiedliwości

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze