baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Przetarg na remont targowiska przy ul. 3 Maja unieważniony!

Władze Kalisza ogłosiły pod koniec stycznia, że planują modernizację placu targowiska zlokalizowanego przy ul. 3 Maja. Ogłoszono przetarg z budżetem na poziomie 5,5 mln złotych, ale musiał on zostać ostatecznie unieważniony, bowiem wszystkie oferty przewyższyły planowane koszty.

Plac przy ul. 3 Maja ma docelowo zyskać małą architekturę, a w jego obrębie powstanie 150 miejsc parkingowych. Oprócz miejsc parkingowych i małej architektury, na terenie targowiska ma pojawić się nowe oświetlenie oraz zabezpieczanie zasilania dla pawilonów handlowych, a także nowy szalet i 30 drzew. Sam plac oraz drogi manewrowe mają zyskać nową nawierzchnię wraz z kanalizacją deszczową. „Zależy nam na tym, aby targowisko przy 3 Maja stało się estetyczną, uporządkowaną i funkcjonalną przestrzenią. Prace będziemy prowadzić w porozumieniu z handlującymi. Na oferty od wykonawców czekamy do 13 lutego.” – komentował 30 stycznia prezydent Krystian Kinastowski.

Niestety póki co nie udało się wyłonić wykonawcy tej inwestycji. Ceny ofert ze strony trzech zgłoszonych wykonawców przekroczyły przyjęty budżet. Dwie z nich o ok. 2 mln złotych, a jedna nawet o ponad 6 mln złotych. „Informuję, że zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty (7.730.500,00 PLN, tj. jedynej niepodlegającej odrzuceniu na chwilę unieważnienia postępowania) przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (5.556.000,00 PLN). Jednocześnie Zamawiający nie może zwiększyć wskazanej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.” – czytamy w komunikacie wiceprezydenta Grzegorza Kulawinka.
Poniżej pełne zestawienie ofert, które wpłynęły w terminie:

  • „HYDRO MAX” – RYSZARD SZCZEREK 62-817 Żelazków – 7.335.720,00 zł
  • LEADER-BRUK MATEUSZ MALARZ 46-112 Wężowice – 11.724.407,59 zł
  • EKO-NAJ ARTUR RÓŻEWICZ 62-800 Kalisz – 7.730.500,00 – zł

Fot.: arch.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze