reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Przybieżeli do Betlejem – koncert familijny

Pierwsze grudniowe przymrozki i prószący śnieg już za nami, zatem Święta Bożego Narodzenia tuż tuż. Filharmonia Kaliska serdecznie zaprasza na wydarzenie, które uchwyci czar przedświątecznych przygotowań w rodzinnej atmosferze. W programie koncertu z cyklu familijnego „Przybieżeli do Betlejem, czyli kolędowanie w Filharmonii”, który odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza – Krystiana Kinastowskiego.

Tradycyjny repertuar najpiękniejszych polskich kolęd wzbogacą w rozrywkowym stylu doskonale znane szerokiej publiczności popularne standardy anglojęzyczne. Nie zabraknie gwiazdkowych melodii ulubionych i wyczekiwanych co roku przez słuchaczy w każdym wieku. Koncert będzie miał bogatą obsadę wokalną z solistami w osobach Małgorzaty Biniek, Łukasza Tomaszewskiego oraz sopranistki Małgorzaty Piotrowskiej. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej tym razem poprowadzi dyrygent
i aranżer Maciej Banachowski, założyciel i prowadzący młodzieżową orkiestrę „Słupska Sinfonietta”. Występy tej pomorskiej orkiestry cieszą się bardzo dużą popularnością z uwagi na atrakcyjność programów i wysoki poziom wykonań. Jej utalentowany lider współpracuje również – jako dyrygent –
z Polską Filharmonią „Sinfonia Baltica”im. Wojciecha Kilara w Słupsku oraz z innymi filharmoniami
na terenie całego kraju. W roli aranżera  podejmował  współpracę  z wieloma instytucjami na terenie Polski (między innymi Filharmonią Pomorską, Filharmonią Sudecką, Filharmonią Bałtycką, Polską Filharmonią Sinfonia Baltica  oraz Operą Nova).

O pełną ciepła i podniosłego, radosnego nastroju aurę zadbają również cenione kaliskie chóry: Studencki Chór Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Kaliszu przygotowany przez Joannę Piech-Sławecką, Chór Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu oraz Chór Bazyliki Kaliskiej pod opieką Małgorzaty Piotrowskiej, a także Chór Kameralny Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Kaliszu kierowany przez Beatę Szymańską. Koncert poprowadzi doskonale znana kaliskim melomanom Danuta Synkiewicz.

Organizatorzy zachęcają gości koncertu do współtworzenia świątecznej atmosfery – czapki
Św. Mikołaja, rogi reniferów i wszystkie inne elementy ubioru, które przypominają o zbliżającym
się, wyjątkowym czasie będą doskonałym pomysłem na dopełnienie udziału w wydarzeniu. Uwaga!
To pomysł nie tylko dla najmłodszych słuchaczy!

Bilety w cenie 30 zł  do nabycia w kasie Filharmonii Kaliskiej, przy ul. Aleja Wolności 2
oraz w sprzedaży internetowej pod adresem: https://bit.ly/Koledowanie_W_Filharmonii.
Dla dzieci do lat 4 zajmujących miejsce wspólnie z opiekunem przewidziano bezpłatny wstęp.

Źródło: Filharmonia Kaliska

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze