Przygoda “zaczytanych motylków” z Jankowa

W Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się 27 spotkanie z cyklu „Czytam z mamą, czytam z tatą”, w którym wzięły udział sześciolatki z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Jankowie Pierwszym (grupa „Motylki”) wraz z wychowawczynią Agnieszką Kupaj, rodzicami, a dodatkowo także: rodzeństwem, babcią, dziadkiem.

Od 18 października ubiegłego roku niemal w każdy poniedziałek po zakończeniu zajęć w przedszkolu, dzieci ze swoimi bliskimi spotykały się w kilkunastoosobowym gronie na czytaniu bajek, czemu przysłuchiwały się blizanowskie bibliotekarki: Paulina Wróblewska i Krystyna Gronowska. Po wysłuchaniu czytanego tekstu, były do niego pytania zadane przez czytającą osobę i zadania przygotowane przez Agnieszkę Kupaj, a spotkanie kończyło się wypożyczeniem kolejnych książeczek. Czytały mamy, tatusiowie, a na koniec Paulina Wróblewska – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie. Inicjatorką imprezy była Agnieszka Kupaj – wychowawczyni przedszkolaków, która zgłosiła placówkę do projektu „Krąg Zaczytanych Przedszkoli”, realizowanego we współpracy z Książnicą Pedagogiczną w Kaliszu. 

Głównym założeniem programu było głośne czytanie dzieciom w wieku przedszkolnym różnorodnej literatury dziecięcej. Uczestnicy polubili czytanie do tego stopnia, że trzynaścioro z nich zdobyło Dyplomy Małego Czytelnika w czwartej edycji kampanii Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”, zbierając w sumie 10 naklejek (1 naklejka za każdą wizytę biblioteczną zakończoną wypożyczeniem książeczki z działu dziecięcego). Na zakończenie powstało wydawnictwo „Magiczna Biblioteka w Blizanowie”, do którego opowiadania napisały: Hania Kłakulak i mama Ania; Julia Walczak, mama Ania i brat Szymon; Maja Raczyk i mama Asia; Marcelina Szymczak, mama Milena i brat Olek; Marysia Stasiak i mama Iza; Madzia Pawłowicz, brat Michał, siostra Zosia, mama Julita i tata Karol; Oliwia Szymczak i mama Natalia; Jan Wódka i mama Natalia; Miłosz Raczyk, mama Marzena i tata Maciej. Każda historia zaczyna się tak samo, ale rozwija zupełnie inaczej. W ciągu tych spotkań świętowano wspólnie: Boże Narodzenie, walentynki, Pierwszy Dzień Wiosny, Dzień Kota, Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, Wielkanoc, Dzień Matki, Dzień Dziecka, Dzień Ojca. Były tematyczne wystawy książek, wpisy na FB bibliotecznym, drobne upominki i mnóstwo radości, mimo trwającej pandemii.

 

 

Źródło: UG Blizanów

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Przywitanie wakacji z minionkami!

3 lipca 2022

Dziś Rajską Polaną zawładnęły minionki! Specjalnie dla najmłodszych, żółte stworzenia...

czytaj więcej»

III Letnia Szkoła Arteterapii w UAM-ie

3 lipca 2022

W dniach 25 i 26 czerwca Wydział gościł ponad 50...

czytaj więcej»

Biesiada Folkloru w Brzezinach

3 lipca 2022

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu organizuje 26. Biesiadę Folkloru...

czytaj więcej»

Koźminek doczekał się publikacji o swoich mieszkańcach!

3 lipca 2022

Wiele miast oraz gmin decyduje się na stworzenie wyjątkowych publikacji...

czytaj więcej»

Nabór do klubików dziecięcych

3 lipca 2022

Od 4 lipca 2022r. rozpoczyna się nabór dzieci do Klubu...

czytaj więcej»

Rekolekcje – Rozeznanie i walka duchowa

3 lipca 2022

W dniach od 15 do 17 lipca w Parafii Św....

czytaj więcej»