Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Przyjdź i oznakuj swój rower!

24 listopada w godz. 13:00-17:00 na terenie Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, odbędzie się akcja znakowania jednośladów. Oznakować rower może osoba pełnoletnia, która posiada dokument tożsamości, adres skrzynki mailowej oraz numer telefonu komórkowego.

Właśnie rozpoczyna się okres jesienno-zimowy. Większość rowerzystów kończy sezon i pozostawia swoje rowery np. w piwnicach, zamknięte na kilka miesięcy. Trzeba pamiętać, że złodzieje sezonu nie kończą i nadal pozostają aktywni. Nie istnieje stuprocentowe zabezpieczenie roweru przed kradzieżą. Jedną z metod zabezpieczenia przed utratą naszego jednośladu jest jego oznakowanie za pomocą platformy – usługi WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower. Polega ona na znakowaniu i rejestracji roweru w systemie o zasięgu wojewódzkim.

Pamiętać należy, aby zabrać ze sobą:

  • dowód własności roweru,
  • pesel właściciela,
  • dane kontaktowe – numer telefonu/e-mail właściciela.

Jeżeli rower zostanie skradziony, użytkownik oznaczy go na platformie jako zaginiony.
W momencie kiedy policjanci odnajdą jednoślad pochodzący z kradzieży, błyskawicznie namierzą właściciela. System jest także pomocny w przypadku kupna roweru od osoby prywatnej. Nabywca będzie mógł sprawdzić w bazie, czy rower nie jest oznaczony jako zaginiony i w razie potrzeby, zawiadomić Policję.

źródło: KMP Kalisz, fot.: archiwum

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze