reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Przyjechali z Turcji, Grecji i Portugalii

Wiceprezydent Grzegorz Kulawinek gościł dzisiaj nauczycieli oraz uczniów z Turcji, Grecji oraz Portugalii, którzy w ramach programu ERASMUS+ odwiedzili Kalisz. Projekt „Standing up for a humanrights against racism and prejudice” realizowany jest z I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Asnyka w Kaliszu.

Uczniowie z różnych narodowości przyjechali m.in. do Kalisza, by realizować projekt dotyczący praw człowieka. W ramach programu, młodzież wspólnie rozmawiała na temat rasizmu, a także brała udział w warsztatach technicznych. Wymiana międzynarodowa jest również okazją do poznania różnorodności kulturowej.

– Cieszę się, że mogę opowiedzieć wam o pracy samorządowców, o nowych inwestycjach w Kaliszu, a także problemach tego miasta. Dobrze, że uczycie się o prawach człowieka, korzystacie z możliwości wyjazdu, poznania środowiska oraz kultury innego narodu. To bardzo cenne – powiedział wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Młodzież z Turcji, Grecji oraz Portugalii spędziła w Kaliszu kila dni. Jutro wracają do swoich domów z nowymi wnioskami i doświadczeniami.

Na koniec spotkania wiceprezydent Grzegorz Kulawinek rozdał uczniom i nauczycielom miejskie upominki i gadżety.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze