Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS
FinalFour

„Przysmaki z wielkopolskich sadów” – nabór tylko do 31 marca!

Samorząd Województwa Wielkopolskiego organizuje konkurs na najlepszą potrawę regionalną z jabłkiem lub ze śliwką. Aby wziąć w nim udział masz czas na zgłoszenie tylko do 31 marca br.!

Konkurs jest skierowany do Kół Gospodyń Wiejskich. Dlaczego warto w nim wziąć udział? Zapytaliśmy o to Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Krzysztofa Grabowskiego:

Koła Gospodyń Wiejskich od kilku lat przeżywają rozkwit. Ich działalność doskonale integruje lokalne społeczności. Atrakcyjność działań i zajęć realizowanych przez KGW powoduje, że coraz więcej młodych kobiet włącza się w ich szeregi. Uczestnictwo w samorządowym konkursie „Przysmaki z wielkopolskich sadów” to okazja do zaprezentowania swojego dorobku kulinarnego. Udział w konkursie daje szansę dotarcia do szerszego grona odbiorców i zainteresowania swoją działalnością i wyjątkowymi walorami potencjalnych turystów. Uczestnictwo buduje także markę regionu oraz wizerunek obszarów wiejskich jako miejsca bogatego kulturowo. Konkurs to także promocja lokalnej, zdrowej i nieprzetworzonej żywności tworzonej w oparciu o stare rodzinne receptury oraz wzmocnienie poczucia tożsamości regionalnej uczestników.

Krzysztof Grabowski – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego

Chętne do udziału w konkursie Koła Gospodyń Wiejskich mogą składać poprawnie wypełnioną kartę zgłoszeniową wraz z przepisem potrawy zgłoszonej do Konkursu oraz z pozostałymi załącznikami (poniżej do pobrania) w wersji papierowej – osobiście, za pośrednictwem poczty, bądź kuriera w godzinach pracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, w siedzibie Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przy al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań. W przypadku wysyłki pocztą lub kurierem na kopercie należy dopisać: Konkurs „Przysmaki z wielkopolskich sadów”.

Jak będzie wyglądał przebieg konkursu?

Uczestnicy Konkursu w dniu finału muszą dostarczyć potrawę konkursową zgłoszoną w karcie zgłoszeniowej. Każda potrawa musi składać się wyłącznie z produktów jadalnych – nie wyłączając dekoracji.

Ocena potraw odbywać się będzie w dwóch kategoriach – na najlepszą potrawę regionalną z jabłkiem i na najlepszą potrawę regionalną ze śliwką. Ocenie poddany zostanie sposób prezentacji, tj. wygląd, estetyka, oryginalność i sposób podania, walory smakowe i zapachowe, związek potrawy z regionem i jego tradycjami, w tym: tradycyjne metody wytwarzania, wykorzystane surowce, produkty i półprodukty lokalne.

Warto podkreślić, że nie bez powodu konkurs jest skierowany właśnie do Kół Gospodyń Wiejskich:

Koła Gospodyń Wiejskich są często siłą napędową rozwoju sołectw i społeczności wiejskich. Działalność KGW w danej miejscowości znacząco wpływa na cały jej rozwój. Bardzo ważną kwestią, którą w swojej działalności zajmują się członkinie kół są lokalne tradycje, dziedzictwo kulinarne i lokalna kultura często powiązana z malarstwem, rękodziełem, muzyką i śpiewem. Działalność KGW to także inicjatywy dążące do odbudowywania infrastruktury służącej mieszkańcom. Dzięki ich staraniom remontowane są świetlice wiejskie powstają altany, miejsca spotkań i wspólnych zajęć.

Krzysztof Grabowski – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego

Zwycięzcami w konkursie zostanie do 10 laureatów z każdej kategorii konkursowej. Nagrody finansowe w wysokości 2.500,00 zł (słownie: dwa tysiące pięćset 00/100 złotych) ufundowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz z budżetu Województwa Wielkopolskiego.

Regulamin konkursu znajdziesz tutaj.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze