baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

PSP w Kaliszu ze wsparciem Nadleśnictwa

W dniu 28 sierpnia 2023 roku w siedzibie Nadleśnictwa Kalisz podpisano umowę na przekazanie darowizny finansowej przez Lasy Państwowe.

Dotacja dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu odbyła się poprzez „Wojewódzki Fundusz Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej” i wyniosła 7000 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie projektu p.n. „Zakup mobilnego symulatora zagrożeń pożarowych (moduł lasu), niezbędnej infrastruktury technicznej i multimedialnej do celów edukacji o właściwej gospodarce odpadami oraz pożarów traw i lasów”. Umowę podpisali Nadleśniczy Szymon Lis oraz Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu st. bryg Tomasz Polak w obecności Zastępcy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu st. kpt. Damiana Knopa.

Najważniejszą funkcją symulatora jest dynamiczna prezentacja zagrożeń pożarowych i innych niebezpiecznych zdarzeń, jakie mogą mieć miejsce w lesie oraz na terenie otwartym. Sterowane przez komputery efekty świetlne, dźwiękowe oraz wydobywający się dym realnie oddają grozę sytuacji, pobudzając wyobraźnię widzów. To doskonałe narzędzie do edukacji w zakresie bezpieczeństwa pożarowego.

Źródło: Nadleśnictwo Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze