Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

„Pszczółka Ola” odwiedziła filię nr 9 miejskiej biblioteki

Na takie edukacyjne zajęcia do Filii nr 9 wybrali się uczniowie klasy 1-3P ze Szkoły Podstawowej nr 18 im. Janusza Kusocińskiego w Kaliszu, a do Filii nr 1 – dzieci z Publicznego Przedszkola nr 28 „Bajka”.

Młodzi czytelnicy dowiedzieli się m.in. w jaki sposób oraz jak długo żyją pszczoły, jakie funkcje pełnią w swojej rodzinie i ile pszczół mieszka w jednym ulu. W ogromny zachwyt wprawiło wszystkich poznanie procesu powstawania miodku, od zebrania pyłku do umieszczenia go w słoiku, a jeszcze bardziej jego słodki niepowtarzalny smak, którym uczestnicy mogli się delektować. Z pewnością te zajęcia pozwolą uczestnikom zrozumieć i jeszcze bardziej docenić, jak te małe, ciężko pracujące owady są niezwykle istotne dla naszego ekosystemu. Zajęcia odbyły się:

20 listopada – przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 28 „Bajka”

27 listopada – uczniowie klasy 1-3P ze Szkoły Podstawowej nr 18 im. Janusza Kusocińskiego

Spotkania odbyły się w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”, który jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International.

Źródło: MBP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze