Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Puchar Wiosny, czyli inauguracja sezonu strzeleckiego w KSS Bursztyn

Już w najbliższą sobotę, 19 marca odbędą się pierwsze zawody na otwartej strzelnicy. W tym roku do tradycyjnych konkurencji pistoletowych dochodzą również konkurencje karabinowe.

W programie pucharu znajdą się liczne konkurence – w tym: pistolet sportowy (Psp) – seria próbna 3 strzały, seria oceniania 10 strzałów, czas konkurencji 15 minut; pistolet / rewolwer centralnego zapłonu (Pcz) – strzały próbne 5 strzałów w czasie 150 sek, strzały oceniane: 15 strzałów (3 serie pięciostrzałowe w czasie 150, 20 i 10 sek.), dopuszcza się trzymanie broni oburącz, dopuszcza się jedno zacięcie; karabin sportowy (Ksp) – strzały próbne: 5 strzałów, strzały oceniane 15 strzałów (3 serie pięciostrzałowe w trzech postawach: klęcząc, leżąc, stojąc), czas konkurencji 15 minut; karabin centralnego zapłonu (Kcz) – seria próbna 3 strzały, seria oceniania 10 strzałów, czas konkurencji 15 minut, przyrządy celownicze: szczerbinka lub przeziernik, z wyłączeniem dioptera; muszka – kształt dowolny, z wyłączeniem muszki kołowej; muszka może być w osłonie tunelowej (zamkniętej). Obowiązuje ręczny pomiar czasu w seriach próbnych i ocenianych.

W zawodach mogą brać udział wyłącznie zawodnicy posiadający ważną licencję PZSS. Nagrodą za pierwsze miejsce w turnieju jest puchar. Celem zawodów jest inauguracja sezonu strzeleckiego na strzelnicy otwartej oraz popularyzacja strzelectwa sportowego. Wydarzenie organizuje Klub Strzelectwa Sportowego Ligi Obrony Kraju BURSZTYN Kalisz, a początek imprezy już od godziny 9:00 19 marca na Strzelnica LOK Karczemka, Ludwina k/Pleszewa. Chętnie do udziału w zmaganiach mogą kontaktować się w sprawie mailowo na adres kssbursztyn@op.pl, telefonicznie pod numerem 62 502 68 87 lub 513 184 475 lub bezpośrednio na strzelnicy w dniu zawodów. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: http://www.kssbursztyn.pl.

Źródło: KSS LOK Bursztyn

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze