Punkt Szczepień Powszechnych w Akademii Kaliskiej

Zgodnie z decyzją wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, w Kaliszu powstanie jeden Punkt Szczepień Powszechnych. Miasto organizuje go we współpracy z Akademią Kaliską im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, w obiekcie uczelni przy ul. Nowy Świat.

 Rejestracja telefoniczna zostanie uruchomiona jeszcze w tym miesiącu. Szczepienia przeciw Covid-19 rozpoczną się w maju. Będą wykonywane od poniedziałku do piątku.

„Dziennie ma zostać zaszczepionych nawet 500 osób. Oznacza to, że w ciągu kilkunastu tygodni wszyscy chętni kaliszanie otrzymają szczepionkę. Przy organizacji punktu bardzo ważne jest, by szczepienie przebiegało sprawnie i bezpiecznie – z zachowaniem wszelkich procedur i tak, by jak najlepiej wykorzystać szczepionki, które trafią do Kalisza” – podkreśla prezydent Krystian Kinastowski.

W punkcie pracować będą cztery zespoły szczepiące. Obecni będą: lekarz, ratownik medyczny oraz pielęgniarki. W organizację zaangażują się wolontariusze – studenci kierunków medycznych Akademii Kaliskiej. Podmiotem leczniczym, który odpowiada za przeprowadzanie szczepień, jest kaliska spółka KIDSCLINIC s.c.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze