Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Rada Powiatu Kaliskiego uchwaliła budżet na 2024 rok

To pierwszy taki moment w historii Powiatu Kaliskiego, ponieważ Radni obecnej kadencji uchwalają budżet już po raz 6., co przez 25 lat funkcjonowania samorządów powiatowych jeszcze się nie zdarzyło.

W uchwalonym większością głosów budżecie ustalono łączną kwotę dochodów w wysokości 105 665 557,76 zł, w tym dochody bieżące w kwocie 81 989 362,84 zł a dochody majątkowe 23 676 194,92 zł. Z kolei łączną kwotę wydatków budżetu na 2024 rok uchwalono w wysokości 134 377 851,45 zł., w tym wydatki bieżące 90 917 395,81 zł, wydatki majątkowe 43 460 455,64 zł. Deficyt budżetu w kwocie 28 712 293,69 zł. zostanie sfinansowany przychodami , kredytem bankowym oraz wolnymi środkami.

Wszystkie komisje stałe Rady Powiatu Kaliskiego w połowie grudnia, po zapoznaniu się z pozytywnymi opiniami Regionalnej Izby Obrachunkowej, zaopiniowały również pozytywnie projekty uchwał dotyczące projektu budżetu na 2024 rok i projektu WPF Powiatu Kaliskiego na lata 2024 -2030.

Podczas ostatniej w tym roku, grudniowej Sesji powiatowi Radni przyjęli także 3 uchwały w sprawie nadania Medalu „Zasłużony dla Powiatu Kaliskiego”.

Rada Powiatu Kaliskiego podjęła uchwały o nadaniu tego najwyższego odznaczenia dla:

  • Pana Józefa Podłużnego, Wójta Gminy Godziesze Wielkie, w uznaniu za pracę na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego oraz za działalność na rzecz rozwoju lokalnej społeczności i promocję powiatu kaliskiego;
  • Pana Mariana Kasperskiego, byłego Sekretarza i Zastępcy Wójta Gminy Brzeziny, w uznaniu za szczególne zasługi dla samorządu terytorialnego, działalność na rzecz rozwoju lokalnej społeczności i promocję powiatu kaliskiego;
  • Pani Barbary Włodarczyk, Przewodniczącej Rady Miejskiej w Stawiszynie, w uznaniu za szczególne zasługi dla samorządu terytorialnego, działalność na rzecz rozwoju lokalnej społeczności i promocję powiatu kaliskiego.

Medale zostaną wręczone podczas uroczystości Święta Powiatu Kaliskiego, która odbędzie się dniu 3 lutego w Liskowie. W związku z obchodami 25-lecia Powiatu Kaliskiego będzie to również okazja do uhonorowania osób, które pracują na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego w naszym powiecie.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze