Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Rada Powiatu PO krytycznie o prezydenturze Kinastowskiego

Podczas wczorajszych obrad Rady Powiatu PO RP w Kaliszu zebrani politycy omówili reformę kół terytorialnych, stan przygotowania do wyborów samorządowych. Zostało przyjęte także stanowisko Rady w sprawie oceny prezydentury prezydenta Krystiana Kinastowskiego i PiS.

W przesłanym do mediów dokumencie czytamy:

Stanowisko Rady Powiatu Platformy Obywatelskiej RP w Kaliszu w sprawie oceny działalności władz Kalisza w kadencji 2018-2024 z dnia 8 stycznia 2024 r.

Rada Powiatu PO RP w Kaliszu krytycznie ocenia działalność władz samorządu Kalisza w kadencji latach 2018-2024. Prezydentura Krystiana Kinastowskiego i jego faktyczna koalicja z PIS były wysoce niekorzystne dla Miasta. Prezydent nie zadbał o rozwój Kalisza w sposób należyty i elementarnie zrównoważony.

Polityka inwestycyjna Miasta charakteryzowała się ogromną liczbą zaniechań, rezygnacji z wykonania wpisanych w budżet inwestycji oraz zastraszającą bylejakością w realizowaniu podjętych wybiórczo projektów. Normą urągającą zasadzie rzetelności i należytej troski o Miasto stało się tworzenie fikcyjnych planów inwestycyjnych, wykonywanych grubo poniżej nachalnie promowanych w mediach zapowiedzi oraz o jakości pozostawiającej wiele do życzenia.

Prezydent Kinastowski permanentnie wykorzystywał majątek Miasta oraz zasoby ludzkie Urzędu do prowadzenia własnej kampanii wizerunkowej i politycznej. Stworzył sobie bizantyjskie warunki wykonywania pracy, i to w okresie najwyższego zagrożenia zdrowotnego i ekonomicznego Mieszkańców Kalisza.

Zachowanie Krystiana Kinastowskiego w sytuacjach publicznych niejednokrotnie kompromitowało dobre imię Miasta Kalisza i powagę urzędu Prezydenta, tak w relacjach lokalnych, ogólnopolskich, a nawet na arenie międzynarodowej, jak w przypadku skandalicznej bierności wobec antysemickiego spektaklu nienawiści w święto narodowe. Impertynencja w wypowiedziach oraz nieprzystający do charakteru uroczystości wygląd stały się znakiem firmowym tej prezydentury.

Do nieodłącznych atrybutów władzy Krystiana Kinastowskiego należało także uporczywie ponawiane kłamstwo o jego rzekomej apartyjności, mimo że – oprócz oczywistych związków z PiS przez całą mijającą kadencję – działał również wcześniej z formacją Kukiz 15 i był współzałożycielem Bezpartyjnych Samorządowców, politycznej przybudówki PIS.

Prezydent Kinastowski zaprezentował też niezdolność do dialogu społecznego, bezwzględnie zwalczając wszystkie pomysły programowe wszystkich formacji opozycji demokratycznej, w tym także PO/KO. Źle traktował pracowników urzędu i mieszkańców Kalisza, którzy mieli jakiekolwiek uwagi co do stylu i meritum sprawowania przez niego władzy.

Wobec przekraczającej wszelkie granice arogancji władzy Prezydenta Kinastowskiego i jego koalicjantów z PiS najwyższą powinnością radnych Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej było i jest wypełnianie zadań kontrolnych i prób korekt merytorycznych, dezawuowanie nieprawidłowości i ostrzeganie o ich konsekwencjach.

Klub radnych KO pryncypialnie stoi na straży ważnych dla obywateli wartości i strategicznie pojętego interesu Miasta i jego Mieszkańców, wytrwale propaguje ideę dialogu oraz wartość działania ponad podziałami w sprawach merytorycznych i w zakresie niebudzących wątpliwości uchwał.

Stwierdzamy konieczność przeciwstawienia się destrukcyjnym dla rozwoju Miasta Kalisza i niszczącym dla jego tkanki społecznej zjawiskom, które nierozerwalnie splatają się z fatalną prezydenturą Krystiana Kinastowskiego – poprzez doprowadzenie do zmiany na stanowisku Prezydenta Miasta i odsunięcie od władzy jego PiS-owskiego sojusznika w nadchodzących wyborach samorządowych.

Tegoroczne wybory samorządowe odbędą się prawdopodobnie w terminie 7-21 kwietnia. Prezydent Krystian Kinastowski już oficjalnie zadeklarował, że będzie ubiegał się o reelekcję. 

Fot.: Facebook/ Platforma Obywatelska RP w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze