Rakieta V-2 w lasach pod Kaliszem – historyczne znalezisko

Przedstawiciele Stowarzyszenia Poszukiwaczy Śladów Historii Denar Kalisz oraz członkowie ekipy programu “Poszukiwacze Historii” odnaleźli fragmenty rakiety V-2 w lasach w gminie Ceków.

To nie pierwsze tego typu historyczne znalezisko w obrębie naszego powiatu. Podobne fragmenty znajdowano już w przeszłości w okolicach Kalisza. Tym razem z ziemi wydobyto kilkaset kilogramów szczątków rakiety V-2, czyli „cudownej broni ” III Rzeszy jaką miała być rakieta. Rozmiary znaleziska i  ich stan pozwoliły natychmiastowo potwierdzić autentyczność „skarbu”. „A musicie wiedzieć, że jak na tamte czasy to był nie lada gigant! Sama rakieta mierzyła ponad 14 metrów, ważyła 13 000 kg i osiągała prędkość od 2900 do 5500 km/h!” – dopowiadają w mediach społecznościowych przedstawiciele stowarzysznenia.

Rakieta V-2 została nazwana przez Adolfa Hitlera „cudowną bronią” i była wielką nadzieją Niemców na odwrócenie losów wojny w 1944 roku. To jedno z najważniejszych osiągnięć techniki czasów II wojny światowej, które budziło strach wśród ludności cywilnej.

Źródło: DENAR Kalisz/FB

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze