Rakieta V-2 w lasach pod Kaliszem – historyczne znalezisko

Przedstawiciele Stowarzyszenia Poszukiwaczy Śladów Historii Denar Kalisz oraz członkowie ekipy programu “Poszukiwacze Historii” odnaleźli fragmenty rakiety V-2 w lasach w gminie Ceków.

To nie pierwsze tego typu historyczne znalezisko w obrębie naszego powiatu. Podobne fragmenty znajdowano już w przeszłości w okolicach Kalisza. Tym razem z ziemi wydobyto kilkaset kilogramów szczątków rakiety V-2, czyli “cudownej broni ” III Rzeszy jaką miała być rakieta. Rozmiary znaleziska i  ich stan pozwoliły natychmiastowo potwierdzić autentyczność “skarbu”. “A musicie wiedzieć, że jak na tamte czasy to był nie lada gigant! Sama rakieta mierzyła ponad 14 metrów, ważyła 13 000 kg i osiągała prędkość od 2900 do 5500 km/h!” – dopowiadają w mediach społecznościowych przedstawiciele stowarzysznenia.

Rakieta V-2 została nazwana przez Adolfa Hitlera „cudowną bronią” i była wielką nadzieją Niemców na odwrócenie losów wojny w 1944 roku. To jedno z najważniejszych osiągnięć techniki czasów II wojny światowej, które budziło strach wśród ludności cywilnej.


Źródło: DENAR Kalisz/FB

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter