baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Raman Adamovich wygrywa „Wiosnę Cekowską” – biegowe zmagania w powiecie rozpoczęte!

W minioną sobotę odbyła się XXXII edycja Biegów Ulicznych „Wiosna Cekowska”. Bieg Główny im. Adama Mariana Walczaka odbył się tradycyjnie na atestowanej trasie o długości 5 kilometrów. Biegacze nie mieli łatwego zadania, bo tego dnia było bardzo gorąco. Najwyższą formę przejawiał Raman Adamovich z Białorusi, który pokonał trasę poniżej 15 minut. Wśród pań triumfowała Alina Boschuk z Ukrainy. W zmaganiach wzięło udział ponad 190 entuzjastów biegania.

Zanim do akcji wkroczyli dorośli biegacze, to okolice Przedszkola w Cekowie-Kolonii opanowali przedszkolacy, którzy rywalizowali na 100-metrowym torze z przeszkodami w biegu „Armagedon Active”. Najmłodsi fani sportu wykazywali się dużą sprawnością, a gdy przeszkody przekraczały ich możliwości, to do akcji wkraczali pomocni rodzice. Każdy, kto pokonał cały tor przeszkód, otrzymywał pamiątkowy medal.

W samo południe wystartowali natomiast dorośli, którzy zmierzyli się na atestowanej trasie w biegu głównym im. Adama Mariana Walczaka. Do pokonania mieli 5 kilometrów. Na starcie pojawili się biegacze nie tylko z Kalisza i powiatu kaliskiego, ale także z dalszych zakątków Polski i z zagranicy. Triumfował Raman Adamovich, który zanotował czas 14 minut i 57 sekund. Drugi finiszował Dmytro Didovodivk (Ukraina, czas – 15:02), a trzeci był Serhii Shevchenko z Ukrainy (15:13).

W rywalizacji kobiet na podium stanęły biegaczki z Ukrainy. Pierwsza była Alina Boshchuk (17:37), druga na metę wpadła Oksana Oksenik (17:39), a na najniższym stopniu podium stanęła Natalia Sawiuk (19:30).

Oprócz klasyfikacji generalnych, wyłoniono również najlepsze zawodniczki i zawodników w kategoriach wiekowych. Pełne wyniki: https://foxter-sport.pl/uploads/results/item_2407.pdf

Zawody zorganizowała Gmina Ceków-Kolonia przy współpracy Powiatu Kaliskiego i Stowarzyszenia Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej. Organizację zawodów wspierali również sponsorzy i darczyńcy: Acropol Jastrzębski Orzechowska z Kalisza, Instalacje Fotowoltaiczne Rafał Morańda Ceków-Kolonia, Market Budowlany „Margo” z Morawina, Zakład Projektowo- Usługowy Inżynierii Środowiska Jarosław Grzelak z Kalisza, Rejonowy Bank Spółdzielczy w Malanowie – oddział w Cekowie-Kolonii oraz Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej.

Bieg w Cekowie jest zaliczany do Grand Prix Ziemi Kaliskiej, które składa się z 4 imprez: „Wiosny Cekowskiej”, Biegu Tribecco Stawiszyn 5-10-15km, Biegu na Pożegnanie Lata Żelazków 10km oraz z Biegu Chrystowskich dla Niepodległości. Kolejne zmagania odbędą się 4 czerwca w Starym Kiączynie (Gmina Stawiszyn). Będzie to Bieg Tribecco Stawiszyn 5-10-15km. Zapisy na Bieg Tribecco Stawiszyn 5-10-15km już są uruchomione.

Zapisy: https://foxter-sport.pl/v-bieg-tribecco-stawiszyn-5-10-15-km

Źródło: Starostwo Powiatowe; Fot.: M. Walczak

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze