baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

Ranking 19. Pucharu Wiosny KSS LOK Bursztyn

W sobotę, 19 marca odbyły się pierwsze zawody na otwartej strzelnicy. W tym roku do tradycyjnych konkurencji pistoletowych doszły także konkurencje karabinowe.

W programie pucharu znalazły się liczne konkurencje – w tym: 
– pistolet sportowy (Psp) – seria próbna 3 strzały, seria oceniania 10 strzałów, czas konkurencji 15 minut; 
– pistolet / rewolwer centralnego zapłonu (Pcz) – strzały próbne 5 strzałów w czasie 150 sek, strzały oceniane: 15 strzałów (3 serie pięciostrzałowe w czasie 150, 20 i 10 sek.), dopuszcza się trzymanie broni oburącz, dopuszcza się jedno zacięcie; 
– karabin sportowy (Ksp) – strzały próbne: 5 strzałów, strzały oceniane 15 strzałów (3 serie pięciostrzałowe w trzech postawach: klęcząc, leżąc, stojąc), czas konkurencji 15 minut; karabin centralnego zapłonu (Kcz) – seria próbna 3 strzały, seria oceniania 10 strzałów, czas konkurencji 15 minut, przyrządy celownicze: szczerbinka lub przeziernik, z wyłączeniem dioptera; 
– muszka – kształt dowolny, z wyłączeniem muszki kołowej; muszka może być w osłonie tunelowej (zamkniętej). 

Obowiązywał ręczny pomiar czasu w seriach próbnych, jak i ocenianych.

W zawodach wzięli udział wyłącznie zawodnicy posiadający ważną licencję PZSS. Nagrodą za pierwsze miejsce w turnieju był puchar, który trafił w ręce Michała Kozaneckiego, który zdobył 353 punkty. Drugie miejsce zajął Grzegorz Miklas z wynikiem 334, zaś na trzecim uplasował się Przemysław Krawiec z sumą 215 punktów. Celem zawodów była inauguracja sezonu strzeleckiego na strzelnicy otwartej oraz popularyzacja strzelectwa sportowego. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Klub Strzelectwa Sportowego Ligi Obrony Kraju BURSZTYN Kalisz.

Puchar Wiosny to także pierwsze zawody liczące się do klubowego rankingu na najlepszego zawodnika 2022.

Szczegółowy KOMUNIKAT RANKING.

źródło: KSS LOK Bursztyn

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze