reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Najlepsze kąpieliska w okolicach Kalisza 2022

Połowa wakacji za nami… wróć. Połowa wakacji jeszcze przed nami! Grzechem byłoby nie skorzystać z uroków, jakie oferują nam pobliskie kąpieliska. Postanowiliśmy sprawdzić, gdzie w okolicach Kalisza możemy skorzystać z kąpieli wodnych, wylegiwania się na rozgrzanym słońcem piasku, jak również wielu innych atrakcji. Korzystając z okazji, przedstawiamy ranking odwiedzonych przez nas miejsc.

Miejsce nr 5 

Ostatnie miejsce w naszym rankingu zajmuje kąpielisko GOSiR w Brzezinach. Zlokalizowane jest tuż przy lesie nad jednym ze stawów w dolinie Pokrzywnicy. Powierzchnia zbiornika wynosi 2,5 ha, a średnia głębokość 1,5 metra. 

Co oferuje kąpielisko?
– plażę o długości 32 metrów;
– 2 boiska do siatkówki plażowej;
– kort tenisowy;
– siłownię plenerową oraz plac zabaw;
– przebieralnię.


Miejsce nr 4 

Na przedostatnim miejscu uplasował się Ośrodek Rekreacyjno – Wypoczynkowy w Antoninie. Właśnie tam znajduje się mały staw – zwany jeziorem Szperek. Sam Antonin leży na skraju parku krajobrazowego Dolina Baryczy i pełni rolę ośrodka turystycznego z kąpieliskiem i możliwością noclegu w domkach kempingowych. Przy pałacu Antoniego Radziwiłła, od którego nazwę wzięła miejscowość, rozpoczyna się rezerwat przyrodniczy „Wydymacz”. Przy wejściu do rezerwatu można podziwiać myśliwski pałac Radziwiłłów, a w samym centrum rezerwatu „dęby Antonińskie”.

Co oferuje ośrodek „Lido”?
– kąpielisko strzeżone;
– wyznaczone stanowiska dla wędkarzy;
– wypożyczalnię sprzętu wodnego i plażowego;
– naukę jazdy konnej;
– możliwość zorganizowania ogniska oraz imprez tanecznych;
– bary sezonowe, małą gastronomię;
– place zabaw;
– boisko wielofunkcyjne;
– patio z fontanną
– pole namiotowe, domki turystyczne oraz pokoje gościnne.

 Otoczenie Ośrodka przez lasy sprzyja spacerom oraz wycieczkom rowerowym.
Miejsce nr  3

Miejsce trzecie zajmuje zbiornik retencyjny Murowaniec. To jeden z popularniejszych, nie tylko wśród wędkarzy, zbiorników w regionie. Zalew w Murowańcu to doskonałe miejsce do rekreacji. Znajduje się tam czysta, piaszczysta plaża, pomosty, ścieżka pieszo-rowerowa wokół zbiornika, miejsca do wypoczynku oraz plac zabaw dla dzieci. Ukształtowanie terenu i linii brzegowej sprawia, że dostęp do akwenu jest możliwy niemal z każdej strony. 

Czym charakteryzuje się zalew?
– to ostoja ptactwa wodnego;
– pięknymi krajobrazami strefy Doliny Swędrni;
– możliwością skorzystania z rowerków wodnych oraz kajaków;
– placem zabaw dla dzieci;
– miejscem stworzonym dla wędkarzy, ale i miłośników pieszych wędrówek.


Miejsce nr 2 

Drugie miejsce w rankingu zajmuje Gołuchowski Ośrodek Turystyki i sportu. Jest to świetne miejsce na spędzenie swojego czasu wolnego. Możemy poświęcić go na piesze i rowerowe wycieczki, a kiedy dopadnie nas zmęczenie skorzystać z kąpieliska strzeżonego, piaszczystej plaży lub wypożyczenia sprzętu wodnego.

Na terenie ośrodka znajdują się bary oraz punkty handlowo-gastronomiczne. Odwiedzający skorzystać mogą również ze świetlicy, która wyposażona jest w sprzęt audiowizualny, gry planszowe, badminton, stół do tenisa stołowego, bilard. Na miejscu znajduje się również ośrodek wypoczynkowy oraz pole namiotowe.

Są tu dostępne m. in.:

– baza noclegowa;
– zaplecze gastronomiczne;
– park linowy;
– plac zabaw dla dzieci;
– boiska do siatkówki plażowej;
– strzeżone kąpielisko;
– piaszczysta plaża;
– korty tenisowe;
– boisko do piłki nożnej;
– place do gier i zabaw;
– wypożyczalnia sprzętu wodnego;
– organizowane są różne imprezy tematyczne.


Miejsce nr 1 

Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajął Ośrodek Sportu i Rekreacji Piaski – Szczygliczka. Znajduje się nad zbiornikiem wodnym w północnej części Ostrowa Wielkopolskiego. Dysponuje piaszczystą plażą oraz oferuje liczne atrakcje, do których zalicza się między innymi:

– linowy Park Przygód, wieża Na5ięć, z której można zjechać tyrolką nad wodą oraz promenadą pieszo-rowerową wokół zalewu,
– Park Olbrzymich Owadów;
– kolejka turystyczna;
– place zabaw dla dzieci;
– wielofunkcyjne boisko ze sztuczną nawierzchnią;
– wypożyczalnia sprzętu wodnego;
– wyciąg do wakeboardu i nart wodnych;
– restauracja.

Otwarty w 2008 roku „PARK PRZYGÓD” to jedyny w regionie południowej Wielkopolski obiekt tego typu. Oferuje cztery trasy o zróżnicowanym stopniu trudności z ponad 50 różnymi przeszkodami zawieszonymi na drzewach na wysokości aż do 7 metrów. Najmłodsi, którzy go odwiedzą, również nie będą się nudzić. Spotkają na swojej drodze dwa nowoczesne place zabaw w kształcie statku.

W ośrodku znajduje się restauracja oraz drewniana tawerna, które posiadają urozmaiconą ofertę gastronomiczną. Kompleks rekreacyjny posiada również bogato wyposażoną wypożyczalnię sprzętu wodnego, a ta oferuje kajaki, łodzie, rowerki wodne, a także motorówkę. 

Dla tych, którzy potrzebują odpoczynku i lubią poleniuchować, dostępna jest piaszczysta plaża z naturalnym morskim piaskiem. Osoby preferujące jednak aktywny wypoczynek, powinny postawić na boisko do piłki plażowej oraz boisko wielofunkcyjne. 
Poza rankingiem chcemy wspomnieć również o naszym słynnym zbiornku Szałe. Liczymy, że w przyszłości zajmie on zaszczytne pierwsze miejsce, jednak na ten moment polecamy go przede wszystkim jako miejsce pieszych i rowerowych wędrówek, a także relaks wśród zieleni. 


Na zakończenie zajrzyjmy jeszcze do paru miejsc w dalszej okolicy 

Ośrodek Wypoczynkowy w Skorzęcinie to jeden z największych kompleksów wypoczynkowych w Polsce. Na powierzchni 41 ha, oferuje się turystom 6 tys. miejsc noclegowych. Na terenie ośrodka znajduje się wesołe miasteczko, wypożyczalnia rowerów, sprzętu wodnego oraz bogate zaplecze handlowo-gastronomiczne. Dla amatorów sportu istnieje możliwość gry w piłkę nożną, ręczną, koszykową, siatkową, a także w tenisa ziemnego.

Atrakcje i udogodnienia kąpieliska:
– strzeżone kąpielisko;
– piaszczysta plaża;
– cisza i spokój;
– możliwość gry w siatkówkę plażową;
– zaplecze sanitarne;
– możliwość cumowania sprzętu wodnego;
Jezioro Powidzkie jest jeziorem rynnowym o niespotykanej krystaliczno-czystej wodzie. Do dyspozycji odwiedzających są piękne plaże i pomosty, liczne punkty gastronomiczne oraz bogata oferta noclegowa. Skorzystać można również z wypożyczalni kajaków, rowerów wodnych czy motorówek. 

Co oferują kąpieliska na Jeziorze Powidzkim? 

Kąpielisko przy O.W. „Łazienki” w Powidzu
Wyznaczona strefa w wodzie, strefa na plaży do rekreacji i sportu, pomost, molo, możliwość cumowania sprzętu wodnego, wydzielone miejsca na grill/ognisko, punkt czerpania wody, toaleta, natryski, ratownik, miejsce na plaży dla dzieci.

Kąpielisko przy polu namiotowym „Dzika Plaża” w Powidzu
Wyznaczona strefa w wodzie, strefa na plaży do rekreacji i sportu, pomost, molo, punkt czerpania wody, toaleta, ratownik.

Kąpielisko przy O.W. „Na Skarpie” w Przybrodzinie
Wyznaczona strefa w wodzie, strefa na plaży do rekreacji i sportu, pomost, molo, punkt czerpania wody, kosze na śmieci, toaleta, ratownik.

Kąpielisko na terenie Ośrodka Aktywnego Wypoczynku Michasiówka w Giewartowie
Teren ogrodzony, wyznaczona strefa w wodzie, strefa na plaży do rekreacji i sportu, pomost, molo, wydzielone miejsca na grill/ognisko, punkt czerpania wody, toaleta, ratownik, miejsce do kąpieli dla dzieci.


Jezioro Budzisławskie to niewielki akwen, urzekający wręcz krystalicznie czystą wodą. Z powodu dużej jej przejrzystości, jezioro upodobali sobie nurkowie. W Trębach Starych jest baza, która zapewnia niezbędne zaplecze. Zlokalizowany jest tam Gminny Ośrodek Wypoczynkowy.

Na plaży w okresie letnim działa wypożyczalnia sprzętu wodnego. Do dyspozycji gości jest kilka domków letniskowych, pole namiotowe, plac zabaw oraz zjeżdżalnie. Znajdziemy tam również dwa boiska do piłki siatkowej plażowej, a nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. 
Jezioro Ślesińskie związane jest z licznymi imprezami i zawodami, które odbywają się przez cały rok. Nad jego brzegami zlokalizowane są ośrodki rekreacyjne. 

Przez jezioro przebiega szlak kajakarski, choć spotkać można na nim również jachty, motorówki czy rowerki wodne oraz łowiących na przybrzeżnych pomostach wędkarzy. Jezioro Ślesińskie jest miejscem treningów i zawodów narciarstwa wodnego. Miejsce to zachęca ciepłą wodą w jeziorze, idealnymi warunkami do sportów wodnych, a także ofertą gastronomiczną oraz wesołym miasteczkiem.
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze