baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Ręce matki – spektakl teatru tańca w CKiS

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 8 grudnia o godz. 18:00 na premierę spektaklu teatralno-tanecznego w reżyserii Anny Wytych-Wierzgacz.

„Ręce Matki”  projekt realizowany w ramach Stypendium Kulturalnego Prezydenta Miasta Kalisza.

To spektakl teatru tańca, inspirowany zwykłymi sytuacjami z życia matek i córek, układający się w całkiem niezwykły kolaż obrazów, rozmów i zdarzeń. Inspiracje do powstania poszczególnych scen pochodzą z codzienności, miłości, zależności, legend kaliskich, muzyki, literatury pięknej,  przyrody i łączy elementy teatru dramatycznego oraz teatru tańca.

Bilety:

(bezpłatne bilety do odbioru w kasie CKiS od 22 listopada)

Koncepcja, choreografia, reżyseria: Anna Wytych-Wierzgacz

Współpraca: Małgorzata Kałędkiewicz

Matka / córka: Małgorzata Kałędkiewicz, Anna Wytych-Wierzgacz

Anna Wytych-Wierzgacz, tancerka, choreograf, pedagog, przez ponad 20 lat była związana z działającym w Kaliszu Teatrem Tańca Alter, studiowała taniec w Paryżu. Uczy w Instytucie Choreografii i Technik Tańca, na Akademii Muzycznej w Łodzi. oraz w Studium Animatorów Kultury w Kaliszu.

Małgorzata Kałędkiewicz, aktorka, reżyser, pedagog, ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Filia we Wrocławiu, z Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego jest związana od 2002 roku; tworzy projekty teatralne z dziećmi i młodzieżą, uczy w Studium Animatorów Kultury w Kaliszu.

źródło: CKiS

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze