baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Recital Pacholca na 212. rocznicę urodzin Chopina

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zaprasza do Pałacu Myśliwskiego Książąt Radziwiłłów w Antoninie na recital fortepianowy z okazji 212. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Wystąpi znakomity pianista – Kamil Pacholec, a słowo o muzyce wygłosi Krystyna Pietranek-Kulis.

Kamil Pacholec urodził się 11 listopada 1998 roku. Jest absolwentem ZPSM w Kielcach w klasie mgr Małgorzaty Kowalskiej. Studiował pod kierunkiem prof. Wojciecha Świtały oraz prof. Ewy Pobłockiej. Otrzymał wyróżnienie w XVIII Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Warszawie. Do jego najważniejszych nagród należą również II nagroda oraz szereg nagród pozaregulaminowych w XI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy, I nagroda w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Livorno, I nagroda oraz nagrody specjalne w 47-ym Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Katowicach. Regularnie koncertuje w kraju i za granicą. Występował z orkiestrami Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Filharmonii Świętokrzyskiej, Filharmonii Zielonogórskiej pod batutą takich dyrygentów jak Andrzej Boreyko, Jose Maria Florencio, Kai Buman, Jakub Chrenowicz, Jerzy Salwarowski. Wykonywał recitale podczas Festiwalu „Chopin i jego Europa” oraz Festiwali w Dusznikach Zdroju, Słupsku, Gdańsku, Głogówku, Paryżu, Nohant, Tokio, Raleigh, Waszyngtonie  i innych. W programie recitalu znajdziemy:

Polonez fis-moll op. 44
Impromptu Fis-dur op. 36
Mazurki op. 30
1. c-moll
2. h-moll
3. Des-dur
4. cis-mol

Sonata h-moll, op. 58

Źródło: CKiS

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze