baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Recydywista na drodze. Utracone prawo jazdy nie odstraszyło kierowcy

28 sierpnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renault, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 92km/h. Za kierownicą siedział 47-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna kilkanaście dni wcześniej stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Ostrowscy policjanci podczas kontroli przestrzegania ograniczeń prędkości przez kierujących zatrzymali mężczyznę poruszającego się osobowym renault. Mężczyzna na „pięćdziesiątce” jechał z prędkością 92km/h. Jednak popełnione wykroczenie było jednym z mniejszych zmartwień kierującego, ponieważ sprawdzenie jego danych w systemach policyjnych wykazało, że 9 sierpnia, 47-latek stracił uprawnienia na 3 miesiące w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Przez ten czas mężczyzna nie mógł wsiadać za kierownicę pojazdów.

Teraz 47-latek będzie miał wydłużony okres zatrzymania prawa jazdy do 6 miesięcy.

Kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h, straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez Policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy – ryzykuje on utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu.

źródło: KPP Ostrów Wlkp.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze