Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS
BO plakat

Regulamin Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok

Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta jednogłośnie uchwalony został regulamin Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza na przyszły rok.

Łączna kwota, która ma zostać przeznaczona na realizację zadań, to 3,8 mln złotych. Na tę sumę składają się projekty lokalne (3 mln złotych) oraz o charakterze ogólnomiejskim i dotyczące spraw zieleni (po 400 tys. złotych). 

Mieszkańcy swoje propozycje będą mogli zgłaszać w dniach 14-25 marca 2022. Głosowanie będzie odbywać się przez Internet (29 sierpnia – 9 września) oraz tradycyjnie, poprzez wypełnienie ręcznie formularza (29 sierpnia – 2 września). W dniach 29-31 sierpnia będzie także dostępny mobilny punkt do głosowania. Zwycięskie projekty poznamy do 7 października 2022 roku.

Obecny regulamin Budżetu Obywatelskiego ma też nowe zapisy, które dotyczą realizacji zwycięskich projektów:

„Jeżeli oferta na realizację wybranego projektu przewyższa o 20-35% kwotę, jaką Miasto Kalisz przeznaczyło na jego realizację, decyzję o jego realizacji podejmie Prezydent Miasta Kalisza”.

„Jeżeli oferta na realizację wybranego projektu jest wyższa niż 35% kwoty, jaką Miasto Kalisz przeznaczyło na jego realizację, projekt nie będzie realizowany.”.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze