Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Rejestrował „odpoczynek” podczas jazdy i spotkała go kara

Kontrola ciągnika siodłowego przeprowadzona przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy kierowcy prowadzącego zestaw. Podczas analizy wydruku aktywności kierowcy, sprawdzania zapisów z tachografu okazało się, że kierujący rejestrował odpoczynek, choć w rzeczywistości cały czas jechał. Za złamanie obowiązujących przepisów zostało zatrzymane kierowcy prawo jazdy. Ponadto kierujący został ukarany mandatem w wysokości 2 tysięcy złotych

10 kwietnia br., po 12:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali do kontroli drogowej pojazd ciężarowy z naczepą. W trakcie czynności funkcjonariusze skontrolowali czas pracy kierowcy. Mundurowi zrobili wydruk zapisów tachografu. Podczas analizy wydruku aktywności kierowcy z 10 kwietnia okazało się, że zamiast jazdy pojazd rejestruje odpoczynek, co potwierdziło sprawdzenie karty w programie.

Policjanci znaleźli w samochodzie urządzenie pozwalające na nierejstrowanie aktywności jazdy. Po podłączeniu urządzenia tachograf mógł nawet w trakcie jazdy rejestrować fikcyjny odpoczynek. Tak było w przypadku zatrzymanego przez policjantów kierowcy ciężarówki 48-latka z województwa mazowieckiego. Mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 2 tysięcy złotych. Zostało mu też zatrzymane prawo jazdy.

Funkcjonariusze sporządzili dokumentację z kontroli wraz z załącznikiem do protokołu kontroli oraz listę stwierdzonych naruszeń. Dokumentacja ta zostanie przesłana do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu, który będzie prowadził dalsze postępowanie administracyjne. Oprócz tego zostanie wszczęte postępowanie administracyjne wobec przewoźnika- ten musi liczyć się z finansowymi konsekwencjami nawet do 10 tysięcy złotych.

Źródło: KPP Ostrów Wlkp.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze