baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Rekordowa zbiórka na ratowanie cmentarzy

20263,10 złotych zebrano podczas tegorocznej kwesty na ratowanie zabytkowych kaliskich cmentarzy. Rekordowa zbiórka została podsumowana. Wiceprezydent Grzegorz Kulawinek podziękował kwestarzom za zaangażowanie się w akcję i wręczył symboliczne upominki.

Po raz pierwszy w historii kwesta odbyła się nie tylko na cmentarzu komunalnym, ale także na zabytkowym cmentarzu rzymskokatolickim przy Rogatce. Celem tegorocznej kwesty było zebranie pieniędzy na wykonanie prac remontowych i konserwatorskich dwóch obiektów. Na cmentarzu ewangelicko-augsburskim konserwacji będą poddane dwie płyty epitafijne z grobowca rodzin Thanów i Hintzów, a na miejskim grób Józefy Hadryś. „Na wszystkich zabytkowych cmentarzach w Kaliszu spoczywają wyjątkowe dla Kalisza postacie. Dbajmy o te miejsca. Dzięki zebranym przez kwestarzy pieniądzom każdego roku możemy odnawiać kolejne nagrobki. Serdecznie Wam za to dziękuję” – powiedział wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. Jak co roku w kweście udział wzięli samorządowcy, dziennikarze, działacze społeczni, harcerze, przewodnicy, uczniowie. Najwięcej pieniędzy na ratowanie kaliskich nekropolii zebrali wiceprezydent Grzegorz Kulawinek – 2551,97 zł, Janusz Sibiński – 2152,49 zł oraz Andrzej Matysiak – 843,57.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze