Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Rekordowa zbiórka na ratowanie cmentarzy

20263,10 złotych zebrano podczas tegorocznej kwesty na ratowanie zabytkowych kaliskich cmentarzy. Rekordowa zbiórka została podsumowana. Wiceprezydent Grzegorz Kulawinek podziękował kwestarzom za zaangażowanie się w akcję i wręczył symboliczne upominki.

Po raz pierwszy w historii kwesta odbyła się nie tylko na cmentarzu komunalnym, ale także na zabytkowym cmentarzu rzymskokatolickim przy Rogatce. Celem tegorocznej kwesty było zebranie pieniędzy na wykonanie prac remontowych i konserwatorskich dwóch obiektów. Na cmentarzu ewangelicko-augsburskim konserwacji będą poddane dwie płyty epitafijne z grobowca rodzin Thanów i Hintzów, a na miejskim grób Józefy Hadryś. „Na wszystkich zabytkowych cmentarzach w Kaliszu spoczywają wyjątkowe dla Kalisza postacie. Dbajmy o te miejsca. Dzięki zebranym przez kwestarzy pieniądzom każdego roku możemy odnawiać kolejne nagrobki. Serdecznie Wam za to dziękuję” – powiedział wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. Jak co roku w kweście udział wzięli samorządowcy, dziennikarze, działacze społeczni, harcerze, przewodnicy, uczniowie. Najwięcej pieniędzy na ratowanie kaliskich nekropolii zebrali wiceprezydent Grzegorz Kulawinek – 2551,97 zł, Janusz Sibiński – 2152,49 zł oraz Andrzej Matysiak – 843,57.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze