Rektor SWWS Marcin Strzelec odznaczony „Za zasługi w pracy penitencjarnej”

Rektor-Komendant Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości gen. dr. Marcin Strzelec podczas uroczystości, jaka miała miejsce w Ministerstwie Sprawiedliwości 22 czerwca, otrzymał z rąk wiceministra sprawiedliwości dr. Marcina Romanowskiego odznakę „Za zasługi w pracy penitencjarnej”.

Wiceminister sprawiedliwości zwrócił uwagę na to że, funkcjonariusze i pracownicy Służby Więziennej każdego dnia dbają o bezpieczeństwo osób przebywających w aresztach śledczych i zakładach karnych. Realizując szereg programów terapeutycznych, edukacyjnych i ukierunkowanych na podniesienie kompetencji zawodowych, podejmują działania na rzecz zmiany negatywnych postaw osób pozbawionych wolności. “Panie Generale, dziękuję za szczególny wkład w profesjonalne przygotowanie kadr dla  polskiego więziennictwa i rozwój systemu penitencjarnego” – podkreślił wiceminister Marcin Romanowski. 

Zmaganie się z tymi wyzwaniami wymaga stałego podnoszenia kwalifikacji. “Generał Marcin Strzelec w 2018 r. podjął się trudnego zadania utworzenia uczelni przygotowującej kadrę zdolną sprostać wyzwaniom współczesnego więziennictwa. W bardzo krótkim czasie – jako Rektor-Komendant – rozwinął uczelnię instytucjonalnie i naukowo” – mówił Marcin Romanowski.

Dzięki staraniom gen. Marcina Strzelca funkcjonariusze SW i pracownicy jednostek penitencjarnych mogą w SWWS podnosić kompetencje zawodowe pod okiem ekspertów z kraju i zagranicy.  Odznaka „Za zasługi w pracy penitencjarnej” jest wyróżnieniem przyznawanym pracownikom i funkcjonariuszom Służby Więziennej wyróżniającym się szczególnymi osiągnięciami w służbie lub pracy. Odznaka może być nadawana także innym osobom.

Marcin Strzelec jest doktorem nauk społecznych i magistrem inżynierem informatyki. Funkcjonariuszem Służby Więziennej jest od 2004 r. Pełnił m.in. obowiązki zastępcy komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia SW w Kaliszu, Zastępcy Dyrektora Generalnego SW odpowiedzialnego za informatyzację, służbę zdrowia, nabór i szkolenie kadry. Podczas swojej służby gen. Marcin Strzelec był delegowany do Ministerstwa Sprawiedliwości, gdzie pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego zespołu ds. reformy SW. Ponadto był Pełnomocnikiem Ministra Sprawiedliwości ds. opracowania rozwiązań organizacyjnych i koncepcji dalszego funkcjonowania Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL oraz Pełnomocnikiem Ministra Sprawiedliwości w sprawie utworzenia Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki. Od stycznia 2019 r. gen. Marcin Strzelec jest pierwszym Rektorem-Komendantem Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie.

 

Źródło: SWWS

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Księgozbiór prof. Drewnowskiego już w Kaliszu

14 sierpnia 2022

Kolejny niezwykły dar trafił do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama...

czytaj więcej»

Duma Kalisza powalczy o punkty w Jastrzębiu-Zdroju

14 sierpnia 2022

Kotwica Kołobrzeg i KKS Kalisz – te dwie ekipy, jak...

czytaj więcej»

Powiat Kaliski poszukuje stomatologów

14 sierpnia 2022

W związku z wejściem w życie 12 września 2019 r....

czytaj więcej»

Grechuta i Tuwim w rytmie flamenco

14 sierpnia 2022

czytaj więcej»

Norweska Polonia Mistrzem Europy Drużyn Polonijnych!

14 sierpnia 2022

czytaj więcej»

Pierwsze dożynki w powiecie za nami!

14 sierpnia 2022

czytaj więcej»