baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Relikt zamku kazimierzowskiego przejdzie renowację!

Miasto Kalisz otrzymało dofinansowanie na realizacje zadania „Mury średniowiecznego Kalisza – rewaloryzacja piastowskich fortyfikacji obronnych miasta lokacyjnego – relikt zamku kazimierzowskiego”.

W ramach inwestycji zaplanowano m.in. przeprowadzenie prac konserwatorskich dla lica istniejących murów, zagospodarowanie terenu w otoczeniu fragmentów murów wraz z pracami pielęgnacyjnymi drzew i wymianą trawnika oraz częściową rozbiórkę ogrodzenia i odnowienie jego pozostałej części.
Zamontowana zostanie makieta z rekonstrukcją zamku oraz tablice informacyjne o dawnych fortyfikacjach, a także iluminacja świetlna.

Dofinansowanie w wysokości 500 000,00 zł zostało przyznane w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Całkowita wartość złożonego projektu wynosi 511 000,00 zł.

Inwestycja pozwoli na wyeksponowanie fragmentów murów nieistniejącego już zamku kazimierzowskiego. Znajdują się one na terenie historycznego układu urbanistycznego miasta wpisanego do rejestru zabytków, na terenie I LO im. Adama Asnyka w Kaliszu.

Realizacja zadania została zaplanowana na 2024 r.

źródło: um

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze