Remis i porażka w sparingach

Podwójny sparing zaliczyła Duma Kalisza w minioną sobotę. Remis 1:1 z Chrobrym Głogów oraz wysoka, pięciobramkowa porażka z Unią Solec Kujawski.

Najmocniejszy skład Trójkolorowych zagrał w pierwszym spotkaniu. Od początku meczu gra kaliskiego zespołu była mocno ofensywna. Już w 8. minucie, wrzutką z prawej strony Michała Boreckiego, KKS Kalisz otworzył wynik sparingu. Jeszcze w pierwszej połowie szansę na podwyższenie wyniku miał Mateusz Wysokiński, który strzałem z odległości chciał pokonać bramkarza przyjezdnych. Druga połowa to więcej błędów w ekipie KKS-u, które tuż przed końcem wykorzystała drużyna z Głogowa. Hubert Turski wykorzystując górną piłkę pokonał bramkarza Macieja Krakowiaka.

Kolejny mecz sparingowy to starcie z liderem IV ligi, ekipą Unii Solec Kujawski. W tym spotkaniu swoje umiejętności mieli możliwość zaprezentować piłkarze Akademii Piłkarskiej KKS Kalisz. Mimo dobrej postawy Mateusza Majewskiego czy Kamila Koczy, to rywale schodzili na przerwę z dwubramową przewagą. Kolejna część meczu to kolejni zawodnicy Akademii, którzy niestety nie zatrzymali mocno rozpędzonych gości. Piłkarze Unii schodzili z murawy pokonując Dumę Kalisza 5:0.

Sparing nr 8, 12.02.2022, godz. 12:30, Majkowskie Wembley przy ul. Tuwima 2 w Kaliszu
KKS Kalisz – Chrobry Głogów 1:1 (1:0)
8. min Piotr Giel 1:0, 90+3. min Hubert Turski 1:1.

KKS Kalisz – Unia Solec Kujawski 0:5 (0:2)
0:1 Sebastian Pacek 12. min, 0:2 Oliwer Moranowski 25. min k., 0:3 Masato Hayashi 62. min, 0:4 Szymon Babiarz 71. min, 0:5 Krzysztof Szal 80. min.

Źródło: KKS Kalisz