Baner 3D
BanerMagdaSpychalskaLatarnik
baner_GM

Remis z emocjami! KKS-Stomil 2-2!

KKS Kalisz zremisował w strugach deszczu ze Stomilem Olsztyn. Było to ostatnie spotkanie przed pucharowym meczem z Legią. Spotkanie dostarczyło wielu wrażeń i kibice, którzy wybrali się na Stadion Miejski, mimo złej pogody, nie mają czego żałować.

Spotkanie zaczęło się bardzo dobrze dla kaliskiej drużyny. W 9 minucie bramkarz Stomilu Jakub Mądrzyk z najwyższym trudem obronił strzał Kasjana Lipkowskiego. Gdy wydawało się, że zagrożenie dla gości minęło w polu karny, Filip Szabaciuk faulował Nestora Gordillo. Sprawiedliwość wymierzył sam poszkodowany, dając KKS-owi prowadzenie w tym meczu. Już cztery minuty później Stomil omal nie wyrównał, gdyż sytuacje sam na sam miał Piotr Kurbiel. Bezpośredni pojedynek z napastnikiem wygrał jednak Maciej Krakowiak.

W 19 minucie sędzia Tomasz Musiał podyktował drugi rzut karny w tym meczu. Tym razem jednak przeciwko kaliskiej drużynie. Błąd obrony KKS-u spowodował, że Krakowiak zmuszony był do faulowania Karola Źwira w polu karnym. Wyrównującą bramkę strzelił Piotr Kurbiel. Nawodniona murawa płatała piłkarzom figle, a widoczne to było zwłaszcza w grze obronnej KKS-u. Zazwyczaj zgrana linia defensywna „Dumy Kalisza” miała dzisiejszego wieczora sporo kłopotów.

Obie drużyny miały swoje szanse w dalszej części gry, ale do przerwy rywalizujące zespoły schodziły z rezultatem 1-1 na tablicy wyników. Nie brakowało także walki na boisku, a pod koniec pierwszej odsłony doszło nawet do małej szarpaniny między graczami.

Obraz gry nie zmienił się w drugiej połowie, choć to olsztynianie minimalnie częściej stanowili zagrożenie pod bramką Krakowiaka. KKS również miał jednak swoje sytuacje, choćby ładnym strzałem z dystansu popisał się Michał Borecki w 66 minucie. Ciekawostką był fakt, że od 68 minuty w drużynie Stomilu Olsztyn grał Dawid Kalisz, który popisał się choćby indywidualnym rajdem kilka minut po wejściu. Kalisz w Kaliszu gola jednak finalnie nie strzelił.

Na listę strzelców zapisał się za to Mateusz Gawlik, ale problem w tym, że trafił on nie do tej bramki co trzeba. Dobrym zagraniem w polu karnym popisał się Shun Shibata, który zagrał do Huberta Krawczuna. Podanie to przeciął obrońca KKS, ale tak nieszczęśliwie, że pokonał on własnego bramkarza.
KKS Kalisz zdołał jeszcze uratować punkt w tym meczu po golu Mateusza Wysokińskiego z 20 metrów w 79 minucie . Końcówka meczu to nasilające się opady deszczu i sporo fauli po obu stronach. Sędzia Musiał, mimo doświadczenia w Ekstraklasie, nie był dziś w najlepszej formie, co odnotowali kibice na trybunach. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2-2.