Remont mostu kolejowego i budowa kładki pieszo-rowerowej

Remont mostu planowany był do realizacji od dnia 31.05  do dnia 30.07. br. (tor nr 2) i od dnia 02.08 do dnia 15.10. br. (tor nr 1). Przetarg już jest rozstrzygnięty i wybrany wykonawca. Termin niestety uległ przesunięciu i początek przedsięwzięcia ma mieć miejsce 15 lipca.

Jak poinformował dalej Pan Jacek, Naczelnik Działu Dróg Kolejowych, Inwestycji i Ochrony Środowiska w PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Ostrowie Wielkopolskim, zakres robót obejmuje wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego konstrukcji, naprawę przyczółków i filarów, wymianę mostownic z posadowieniem na stołki centrujące oraz wzmocnienie konstrukcji, przystosowując ją do montażu kładki dla pieszych. Tę część inwestycji sfinansuje PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Ostrowie Wielkopolskim. Kładka dla pieszych będzie realizowana staraniem i ze środków finansowych  Miasta Kalisza. 

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter