Remont Rajskowskiej i mostu na Swędrni

Z początkiem lutego rozpoczyna się przebudowa ulicy Rajskowskiej i mostu na Swędrni. Zadanie wpisuje się w Program Budowy Dróg Osiedlowych. W ramach inwestycji powstanie nowa, bitumiczna nawierzchnia jezdni. Wykonane zostaną chodniki i zjazdy na posesje z betonowych płytek oraz uzupełniona kanalizacja deszczowa. W ramach remontu mostu odtworzone będą fragmenty podpór i wykonane nowe konstrukcje przęseł. Skarpa oraz dno rzeki zostaną umocnione.

Inwestycja będzie realizowana etapami, zaczynając od odcinka od skrzyżowania z Wałem Matejki do mostu na rzece Swędrni. Prace będą prowadzone naprzemiennie – najpierw po jednej, a następnie po drugiej stronie ulicy. Przez cały czas ruch kołowy i pieszy będą utrzymane. W poszczególnych etapach robót ruch pojazdów odbywał się będzie wahadłowo, a na odcinku pomiędzy ulicą Sobótki a mostem na rzece Swędrni regulowany będzie sygnalizacją świetlną. O zmianach w organizacji ruchu oraz utrudnieniach w kolejnych etapach robót miasto będzie na bieżąco informowało mieszkańców.


Źródło: UM Kalisz

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter