reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Renowacja katedry św. MikołajaEtap realizacji inwestycji 100%

Prace w kaliskiej katedrze prowadzone są od 2016 roku. W ramach inwestycji realizowane są prace konserwatorskie i restauratorskie. Do tej pory wykonano już elewację południową i północną: prezbiterium kościoła oraz część wschodnią, a także wschodnią nawy bocznej północnej. Ostatni z oddanych etapów to: elewacja wschodniej nawy bocznej południowej, zachodniej nawy bocznej południowej oraz elewację północną i południową. Ponadto przygotowano część dolną elewacji południowej przy wieży i elewację zachodniej nawy południowej oraz zachodniej nawy bocznej północnej. Część środków przeznaczonych na remont pochodzi z budżetu miasta Kalisza, z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Kolejny etap prac rozpoczął się w połowie czerwca 2021 roku. Obejmuje kolejną, wyższą część wieży oraz ogrodzenie od str. ul. Kanonickiej.

18.06.2021

26.08.2021


Powrót do mapy

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze