baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Reprezentacja zmierzy się z Salwadorem w hali Arena

Mariusz Fyrstenberg ogłosił na dzisiejszej konferencji w kaliskim Ratuszu skład polskiej reprezentacji na mecz z Salwadorem. Wynik zadecyduje o awansie do baraży o Grupę I Światową Pucharu Davisa. Spotkanie będzie częścią obchodów 100-lecia Polskiego Związku Tenisowego.

Organizatorów wielkiego tenisowego wydarzenia powitał w Kaliszu prezydent Krystian Kinastowski:

„Witam bardzo serdecznie po raz kolejny w Kaliszu. Bardzo się cieszę, że druga impreza tej rangi zagości w naszym mieście. To nie tylko promocja Kalisza. Obserwujemy, że tenis, również młodzieżowy, dziecięcy w naszym mieście bardzo się rozwija, a dzięki współpracy z Polskim Związkiem Tenisowym osiąga coraz wyższy poziom. Cieszę się, że lokalni przedsiębiorcy również włączyli się w realizację wydarzenia. Życzę naszym zawodnikom świetnego występu. Jestem przekonany, że wywalczą w Kaliszu dobry wynik.”

Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego przypomniał, że Kalisz to miasto tenisa i w pełni na ten tytuł zasłużyło. Za zaufanie i możliwość organizacji imprezy podziękował wiceprezydent Grzegorz Kulawinek:

„Puchar Davisa ma już ponad 100-letnią tradycję. Rok 2021 to podwójna radość – obchody 100-lecia PZT i Puchar Davisa w Kaliszu. Cieszę się, że Miasto dopisuje piękną historię tenisa. Dziękuję panu prezesowi za zaufanie. Świadczy to o tym, że jesteśmy miastem, które jest dobrym gospodarzem i potrafi takie imprezy organizować.”

Mariusz Fyrstenberg, kapitan reprezentacji Polski ogłosił nazwiska zawodników, którzy zmierzą się 5 i 6 marca z Salwadorem. Będą to: Kamil Majchrzak, Kacper Żuk, Jan Zieliński, Szymon Walków, Wojciech Marek. Do składu ze względów treningowych dołączy tutejszy zawodnik – Piotr Matuszewski.

Transmisję meczu będzie można oglądać na kanałach sportowych Telewizji Polsat.

Źródło: UM Kalisz


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze